אלרגיה חריפה עקב קבלת כימוטרפיה

אלרגיה חריפה עקב קבלת כימוטרפיה

אלרגיה חריפה עקב קבלת כימוטרפיה

לפני כחודשיים, הגיעה אלינו בחורה נחמדה באזור שנות ה-60 של חייה כאשר היא פיתחה אלרגיה חריפה לכימוטרפיה שקיבלה עקב סרטן שד
האלרגיה שפיתחה בין היתר גרמה לכך שהיא הייתה צריכה להפסיק את קבלת הכימוטרפיה ולכן הגיעה למרפאתינו כאשר מטרתה העיקרית היא עזרה בשיפור מצב האלרגיה שלה, כאשר בתיכנון לקראת אמצע יוני המשך טיפול מערבי בצורה של הקרנות.
לפי  הידוע לנו אז גם לרופאים לא היה ממש מה להציע בעקבות האלרגיה החריפה שפיתחה, שכללה גרד רציני ביותר כולל בלילה שגרם לה לאיכות שינה ירודה ביותר, במידה וגירדה מאד, היה יוצא דם.
הגרד היה מתחיל בצורה של הרגשה נמלים ולאחר שהייתה מתחילה לגרד, כול אזור היה מתחיל לתפוח מעל גובה העור והיה הופך כמו לשלפוחיות.
אזור הצוואר בו היה גרד מאד רציני קיבל כבר גוון שחרחר.
בנוסף לסימפטומים הללו, היה לה שיעול שאמנם היה מינורי אבל עדיין הגיע פחות או יותר באותה זמן שהאלרגיה החלה.

התחלנו בטיפול בעזרת דיקור וצמחי מרפא, כאשר המטרה הייתה להפסיק את הגרד ולשפר את מצבה על מנת שתוכל להמשיך בטיפול המערבי שמיועד לה, כאשר הטווח זמן האולטימטיבי היה עד תחילת ההקרנות.
לאחר כשבועיים התחיל להופיע השיפור, כאשר גם גילינו שהגברת הנכבדה טעתה ולקחה רק פעם ביום את הצמחים ולא פעמיים כמו שהדרכנו אותה, הדגשנו בפניה שצריך לקחת פעמיים ביום והעלינו גם את המינון של הלקיחה פר יום.

לאחר כשבועיים נוספים, החל שיפור יותר רציני, כאשר מבחינת האיזורים שבהם היה גרד, איזורים אלו הצטמצמו לאזור הצוואר והעורף, שיפור הורגש בסימפטומים שליוו את הגברת הנכבדה לפני הופעץ הגרד וגם תכיפות הגרד בלילה ירדה כמעט ב-50%.
הסברנו לגברת עוד מה לעשות, עקב כך שהאזורים של הצוואר והעורף היו מעובים ולא יכלו להזיע ובאמת כשבוע וחצי נוספים לאחר מכן החל להיות שיפור גם בגרד באזורים אלו.
באותו זמן היא גם הלכה לדרמטולוג (רופא עור) שנתן לה איזו משחה שהחלה לשפר את גוון העור באזורי הצוואר והעורף.

לפני כשבוע היא הגיעה אלינו כאשר עד לאותו זמן גם היה שיפור בשיעול, אבל עקב חופשה אצל בנותיה באזור חדרה שגרמה לכך שכנראה היא התקררה, החל להופיע שיעול ליחתי.
בכל אופן נכון להיות, ממשיך להיות שיפור במצב הגרד והיא מתכוננת להקרנות בעוד כשבוע וחצי. בנוסף היא ממשיכה עם לקיחת הצמחים

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *