תיאום ציפיות

תיאום ציפיות

 

יש מחלות בהן צריך הרבה סבלנות לגבי הגעת תוצאות או שינויים ולכך צריך להכין מראש את המטופל, כלומר ליידע את המטופל על כך שיקח לא מעט זמן עד שנראה תוצאות משמעותיות,

זה לא דבר שמיד מורגש כמו לדוגמא כאשר מטופל מקבל כימוטרפיה, לאחר הכימו יש ירידה בספירות הדם ואז במידה ועושים דיקור ולוקחים צמחי מרפא, ניתן לראות אפילו לאחר שבוע שיפור בספירות.

לפני כחודש ימים הגיע למרפאתינו, בחור בשנות הארבעים לחייו כאשר הוא סובל מגרד ויובש בכפות הידיים דיי רציני, עניין של מעל 20 שנה, כאשר אפילו הדרמטולוגים שהלך אליהם, לא ידעו לאבחן בוודאות מה יש לו, חלקם אבחנו אקזמה אבל לאחר שניסו את הטיפול הקלאסי לאקזמה, גם אז שללו זאת עקב כישלון הטיפול.

עשינו אבחנה מבחינה סינית ויצאנו לדרך, כאשר הטיפול כלל דיקור, צמחי מרפא בלקיחה פנימית ובשבוע וחצי האחרונים הצמחי מרפא היו גם בצורה של משחה חיצונית.
השבוע הגיע אליי המטופל ואמר שביומיים האחרונים לפני הטיפול חל שיפור מעט.
אמרנו לו שזה דבר טוב אבל אי אפשר עדיין להסיק הרבה מכך כיוון שלרוב בייחוד בבעיות מהסוג הזה צריך לפחות טיפול של 3 חודשים כדי לראות לאיזה כיוון באמת הרוח נושבת וכמובן שגם לאחר מכן יש הרבה פעמים עליות ומורדות עד שמגיעים למצב דיי יציב, על אחת כמה וכמה בתחום מחלות העור.
דבר זה למדתי גם מהמורה שלי בסין שהיה אומר כך למטופליו וכך ראיתי במו עיניי בסין.

לפני כשעתיים לערך, קיבלתי מהמטופל הודעה על כך שהוא החליט להפסיק את הטיפול כיוון שחלה החמרה והוא החליט לחזור לטיפול בסטרואידים.

מבחינת הסקת מסקנות שלנו מאירוע זה שיכול להיות שהתיאום ציפיות שלנו ושלו לא היה על אותו תדר, למרות שהשבוע כאשר הגיע הדגשנו את העניין שיש צורך להמשיך לפחות חודשיים כמו שאמרנו בתחילה על מנת לראות אם יש באמת שיפור או לא ושמחלות עור לוקחות הרבה מאד זמן טיפולית (על אחת כמה וכמה בעיה כרונית של 20 שנה) כמובן שתלויות גם במזג האויר, אבל כנראה שלאותו מטופל אין מספיק סבלנות ותמיד הכי קל זה להרים ידיים ולחזור לדבר הרגיל- משמע לחזור לסטרואידים

אבל כמובן שאין פה צורך להאשים אף אחד, כול אחד מחליט בסוף את מה שטוב והוא רואה לנכון לעשות

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *