שתלי חזה ומחלות מוזרות

שתלי חזה ומחלות מוזרות

שתלי חזה ומחלות מוזרות

breast cancer

לאחרונה כולל היום (באתרים) דובר מאד על כול עניין השתלי חזה אם בהקשר של הגדלת חזה לצורך קוסמטי ואם בהקשר של מתמודדות סרטן שד שנאלצות לעבור השתלה בעקבות ניתוח להוצאת גידול
לאחרונה- יותר משנה עלו כול מיני כותרות במקומות כאלו ואחרים בהקשר למחלות מוזרות כולל מחלות אוטואימוניות אצל כאלו שעברו השתלה כולל פירסום של מחקר שנעשה במשך עשור, הוצג בעיתון לפני מ'ס חודשים.

מה שאני הולך לכתוב כאן הוא רק הסבר של איך הרפואה הסינית רואה את העניין מבחינת מכניזם שעלול ליצור בעיות כאלו ואחרות, לא מתיימר להביע דעה מקצועית ואו אישית וכול אחד או אחת יעשה כראות עיניו, היות וכיום זה מה שיש לרפואה להציע לאותן מתמודדות

עד היום יצא לי לראות לא מעט מתמודדות עם סרטן שד ומחלימות של סרטן שד שכאשר המזג אויר היה מתקרר, הן היו סובלות ברמה כזו או אחרת מכאבים באזור של הניתוח. במצבים מעין אלו בנוסף לדיקור ולצמחים בלקיחה פנימית, הייתי מציע להן להשתמש במשחה שעשויה מצמחים ושרפים שמטרתם העיקרית הייתה אפקט אנטי דלקתי ועוצר כאב שבחלקו היו תורמים החומרים המחממים והמניעים שהיו עוזרים לכאב לחלוף, שכן מבחינה סינית היה מדובר על חולשת צ'י ודם במרדיאנים של האיזור ביחד עם חוסר של יאנג ותנועתיות של דם.

לאחרונה קיבלתי מטופלת מחלימת סרטן שד שיש לה עניינים בהקשר לשתל שהוכנס שהוא שייך לחברה שעשתה ריקול לשתלים שלה. אותה מחלימה הגיעה אליי בגלל כאבי פאנטום (לפי הגדרת הרפואה המערבית) באזור הניתוח. אלו כאבים שהייתה חווה בעיקר כול יום בשעות הערב וחוץ מהקנאביס שהיה מקל כמעה על הכאבים הייתה נאלצת לבקש מבעלה שידפוק לה על הגב כדי לעזור בהקלה על הכאבים.

לאחר האיבחון החלטנו שנתחיל בדיקור ובנוסף הפנתי אותה לטיפול בדימיון מודרך. לגבי צמחים עד כמה שהייתי שמח להיעזר בהם, אמרה מראש שלא יילך שכן יש לה בכללי בעיות עם כול דבר שקשור בלקיחה ובהתמדה.

היום הגיעה אליי לטיפול והתחלנו לדבר במקרה על עניין הניתוח שאולי עומד על הפרק בהקשר להוצאת השתל ומה הלאה ואז כחלק מהעניין התחילה לספר לי משהו בהקשר לשתל שגרם אצלי לנפילה של כמה "אסימונים" גם בהקשר של הבנה פיסיולוגית וגם בהקשר פתולוגי סיני.

סיפרה לי שכאשר הייתה בתחילת הדרך מבחינת המחלה, נכחה בכנס בארהב של פלסטיקאים, כמדומני, ששם הוסבר בצורה חד משמעית ושלא משתמעת לשתי פנים שבעצם השתל שמוכנס לגוף של האישה זה גוף זר שמבחינת הטמפ שלו לא עובר טמפ מסויימת (כמדומני סביב ה-25 מעלות) כלומר בעצם מכניסים לשד גוף זר שבעצם לאחר מכן הגוף כול הזמן רוצה לפצות על הטמפ הקרה הזו ובעצם הוא מנסה לחמם את אותו גוף ולכן הרבה מאד פעמים מושתלות אלו סובלות מדלקת ריאה ולרוב באותו צד שבו הושתל השתל.

זה יכול להיות סוג של גירוי גם למערכת חיסון ולכן לפי המחקרים שפורסמו, זה יכול להיות מה שגורם להיווצרות של מחלות אוטואימוניות אבל עקב כך שאינני רופא מערבי אז נעבור לרפואה הסינית.

רפואה סינית- פיסיולוגית:

הרפואה הסינית בעצם מחלקת את שד האישה לשניים:
השד עצמו- בשליטת מערכת העיכול או אם להיות ספציפי הקיבה
הפיטמה- בשליטת הכבד
*לגבי הגבר החלוקה היא שונה.

ברפואה סינית יש למערכת העיכול מ'ס תיפקודים שקשורים מאד לשד:
1. מערכת העיכול אחראית בין היתר לקחת את האוכל שמוכנס לגוף ולפרקו לסוגים שונים של צ'י וע"י כך לייצר צ'י חדש בגוף שבסוף גם גורם לייצור דם חדש. הצ'י והדם האלו בסוף גם מגיעים לשד שכמו שאמרנו נמצא תחת השליטה של מערכת העיכול ודרך זה מיוצר חלב אם.

2. מערכת העיכול היא מערכת שאוהבת חמימות מסויימת

רפואה סינית- פתופיסיולוגית:

עכשיו אם ניקח ונסביר אז בעצם אותו גוש קרח, קרי השתל, שמוכנס לאיזור בגוף שנמצא תחת אחריות המערכת עיכול שלנו, בעצם אותה קרירות משפיעה גם על מערכת העיכול, גם אם לא בצורה ישירה אלא בצורה עקיפה דרך המרידיאן.
בנוסף אותו קור בעצם גורם לכך שיש האטה בתנועתיות – יאנג שעוזר לתנועתיות ובדרך זו משפיע על הכבד שאמור ביחד עם מערכת העיכול להזרים את הצ'י לכול האיזורים בגוף.

בעצם מה שנוצר כאן פתולוגית הוא חולשה יותר גדולה של מערכת העיכול, שהיא אחד משני הגורמים העיקריים להיווצרות של סרטן שד לפי הכתבים של . הרפואה הסינית ואז אם רוצים לחשוב טיפולית אז צריך גם לקחת בחשבון את עניין חימום וחיזוק היאנג של המערכת עיכול.

אחת הדוגמאות לכך היא שהמטופלת שלי היום סיפרה, שגם כאשר היא נכנסת למקלחת, אוהבת להשתמש במים חמים מאד, כאשר היא תצא מהמקלחת השד הטבעי שלה יהיה חם ואדמומי אבל השד המושתל יהיה קריר ולבנבן.

ברמה מסויימת זה גם מסביר את העניין מהמטופלות שיצא לי לראות, אלו שעברו השתלה למה הלשון שלהן לרוב תהיה חיוורת בצדדים ובמרכז הלשון תהיה סגלגלות מסויימת שמתארת בעצם את החוסר תנועתיות הטובה של הדם שהקור יוצר.

לייעוץ או יצירת קשר לטיפול, ללחוץ כאן