שיתוף פעולה

שיתוף פעולה

שיתוף פעולה

שיתוף פעולה הוא אחד הדברים הכי חשובים כדי להשיג תוצאה מיטבית בחולה מסובך כמו החולה האונקולוגי. לא מצפה שזה יהיה שיתוף פעולה כולל של האונקולוג שכן זה יהיה כמו להגיד שימות המשיח הגיעו אבל לפחות שיתוף פעולה בקרב המטפלים שמלווים את החולה מבחינת רפואה משלימה

אחד מהדברים הכי חשובים אצל חולה אונקולוגי הוא להגיע לשיתוף פעולה מלא בין המטפלים שמלווים את החולה בתהליך הטיפולי המערבי על מנת שהחולה הוא שירוויח הכי הרבה מכך בהיבט של איכות החיים. אביא כעת דוגמא מהקליניקה שלנו לכך שתראה כמה חוסר שיתוף פעולה גרם להוצאה עודפת של כסף ללא שום סיבה מוצדקת לכך ולא מהאספקט של אגו.

חולת סרטן שד בשנות החמישים לחייה הגיעה אלינו לטיפול על מנת לעבור כמה שיותר בצורה קלה את הטיפול. יידעה אותי על כך שלפני ההגעה אלי, כבר הייתה אצל נטורופת מאד ידוע במרכז שגם רואה הרבה חולים אונקולוגיים וקיבלה ממנה רשימה לא קטנה של תוספים שצריכה להתחיל לקחת.

לאחר סיום התשאול, התחלתי להסביר לה את איך אני רואה את הדברים ושאני חושב שחלק מהתוספים שקנתה ממנה, דיי מיותרים נכון לכרגע ואולי גם בהמשך וכאשר אראה צורך לקחת אותם, כמובן שאגיד לה שכן עדיף להתמקד בדברים אחרים שאני רואה צורך לעשות לפי האבחנה הסינית שלה. הגברת החליטה ללכת עם הדעה שלי.

בערך באמצע התהליך הטיפולי, החליטה ללכת לאותו נטורופת שוב ולאחר מכן הודיעה לי על כך כולל להראות לי אילו דברים הוא שינה לו. באותו זמן לאחר שהחלה לקחת את הדברים החדשים ובאותו זמן החלה לסבול מכאב בטן לא מוסבר שגם אני לא הבנתי מהיכן צץ, ללא סיבה.

לאחר כשבועיים ימים של סבל, והמשך ניסיון חפירה לבדוק מה לא בסדר, התברר ששכחה להגיד לי, שהוא הוסיף גם תוסף שנקרא בתרגום מאנגלית זנב תרנגול כדי להרים את המערכת החיסונית.
אמרתי לה שזה חומר שגם אני נותן כאשר יש נפילה של ספירות מסויימות במערכת החיסונית אבל זה לא המצב כרגע ולא אמור להיות מצב כזה שכן היא כבר סיימה עם כימוטרפיה עצמה. בנוסף מניסיוני הקליני החומר הנל שהייתי נותן בעבר בתוך תערובת יכול לגרום לכאבי בטן ולכן מציע לה שלא תמשיך לקחת את אותו התוסף.

לאחר שהפסיקה לקחת אותו, באמת הכאב בטן נעלם, מה גם שהיא לקחה את התוסף במינון שנראה לי מאד גבוה.

המסקנה שמטפלים שעוסקים בחולים אונקולוגיים, טוב יעשו אם ישתפו פעולה במיוחד כאשר מדובר במתן של יותר מתוסף אחד כאשר מצד אחד באמת רווחת החולה עומדת לפנינו אבל מהצד השני שלא יווצרו בעיות שהאחד לא יודע מה השני עושה או נותן וכך לא נדע מה עלול לגרום בעיה

ליצירת קשר עימנו אם בתחום האונקולוגי או בכל בעיה אחרת, לחץ כאן

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *