שיעול בן חודשיים

שיעול בן חודשיים

שיעול בן חודשיים

הסתיו הנוכחי שעוד לא הסתיים ממש ורואים זאת במזג האויר גרם לכך שלאן שלא הלכת או למי שלא פנית, ראית אנשים משתעלים, להלן סיפור מקרה של בחורה בשנות השלושים לחייה שהשתעלה כחודשיים ימים ולאחר שהגיעה אלינו, בעזרת הרפואה הסינית, השיעול פסק

יום אחד קיבלנו טלפון (קרה בתחילת נובמבר) ממכרה שלנו שאמרה שאנחנו חייבים לטפל בבת שלה עקב כך שיש לה שיעול בערך מתקופת החגים שלא רוצה לעזוב אותה ושום דבר לא עוזר מבחינת הטיפול של רופא המשפחה.

 הבחורה ואימה הגיעו אלינו ובתישאול הראשוני עלה עניין השיעול שהחל לאחר סוכות, בתחילה כהתקררות ולאחר מכן התפתח לשיעול. כמובן שהרופא שלח לצילום רנטגן שהראה משהו שהיה נראה כמו סינוסיטיס ולכן קיבלה אנטיביוטיקה ומוקוליט. לאחר שהחלה לקחת את התרופות, היה נראה שיש שיפור מסויים אבל לאחר מכן החלה החמרה שהסתיימה במתן של תרופה אחרת בצורה של אבקה. כאשר שאלנו מה קרה שפתאום החל השיעול לפני חג הסוכות, התשובה שהגיעה הייתה שהיא עברה לגור עם חברה בעיר הגדולה, תל אביב.

לטענתה כאשר לקחה את המוקוליט לא הייתה כמעט ליחה אבל השיעול התגבר במיוחד בלילה לעומת כאשר לא לקחה הייתה הרבה ליחה צהובה וקלה להוצאה. התחלנו באותו יום בדיקור ואמרתי לה שארשום לה צמחים. כאשר האבחנה שלי הייתה שיש כאן שני אספקטים מעורבים: אחד נושא המעבר למקום חדש שיצר תקיעות בצי של הכבד ומהצד השני הציר של ריאה ומערכת עיכול.

לרוב לפי דעתי לא ניתן לאפיין בעיניים סיניות תרופה מערבית אבל מה שכן ניתן לעשות זה לראות איך הגוף מתנהג לאחר לקיחת התרופה ובמקרה של מוקוליט, אנחנו רואים זאת כגורם של חום שנכנס ומייבש את הנוזלים ויוצר חוסר יין בתקופה יחסית קצרה שכן מצד אחד הוא עוזר לייבש את כמויות הליחה הגדולות אבל מהצד השני הוא גורם להחמרה בשיעול על אחת כמה וכמה בשעות אחהצ והלילה ולכן אמרתי לה שמבחינתי שעדיף אם ניתן לא להמשיך בלקיחה של המוקוליט ולתת לצמחים ולדיקור לעשות את העבודה. כמובן שהדרכנו אותה מבחינה תזונתית ממה להימנע.

הגברת הצעירה חזרה כשבוע לאחר מכן וטענה שעוד באותו יום של הדיקור הראשון, חל שיפור די משמעותי בשיעול אבל היה עדיין כולל צרידות שהפריעה  לה אבל מבחינת הליחה גם היה שיפור, הליחה התמעטה.

בשבוע נוסף לאחר מכן השיעול כבר יותר התמקד בשעות הבוקר לאחר ההתעוררות ובשעות הערב אבל ליחה כבר לא הייתה ולכן החלטתנו שנעבוד פחות על הליחה מבחינת הדיקור והצמחים ויותר נעבוד על הזנה של נוזלים בריאה שנפגעו בעקבות המוקוליט והשיעול הארוך. היא גם סיפרה שתקופה ארוכה יחסית היא סובלת מצרבות ולכן מידי פעם לוקחת לוסק.

בשבועיים שלאחר מכן הגיעה וטענה שעכשיו כמעט ללא שיעול למעט יום אחד שקרה בשעות הערב, לכן ביקשנו ממנה לשנות את מינון לקיחת הצמחים, כך שהמינון העיקר יהיה בשעות הערב ופחות בבוקר.

וכך לאחר שלושה שבועות של טיפול השיעול כמעט שנפסק ולאחר עוד שבועיים של טיפול, השיעול נפסק לגמרי. הגברת הפסיקה להגיע כי לא היה צורך ואתמול שביררנו לגבי שלומה, היא אמרה:

מצויין, ללא שיעול

כמובן שדיברנו איתה שפעם הבאה שקורה משהו, תרים טלפון ותגיע

היות והסתיו עדיין לא הסתיים, נשמח לענות על שאלות או לייעץ במקרה ומישהו או מישהי סובלים משיעול טורדני שלא מפסיק

ליצירת קשר, כאן

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *