שילוב אינטגרטיבי

שילוב אינטגרטיבי

שילוב אינטגרטיבי

השילוב של רפואה מערבית יחד עם רפואה סינית הראה הרבה פעמים, קלינית פרקטית, יתרונות בליווי של החולה האונקולוגי בזמן קבלת הטיפולים אבל עכשיו אספר סיפור שמראה שיש גם יתרונות רבים בסינרגיה בין הטיפולים כדי להילחם בגידול עצמו
מטופל שלי, חולה פרוסטטה גרורתי, שאני מכיר כבר ומטפל בו מעל 5 שנים, שעבר כמעט כול קו טיפול אפשרי. במהלך השנה האחרונה השתתף גם ב-2 מחקרים שכן כול קווי הטיפול הגיעו לגבול היכולת הטיפולית שלאחריה הגוף כבר פיתח תנגודת. זהו מטופל שכול טיפול איתו היה מלווה בשיחות על רומו של עולם, על ניסיון חייו ועל דעותיו בכל מיני נושאים כולל כול נושא מחלתו ותהליך הטיפול בו.

המחקר האחרון בו השתתף ושהסתיים לפני כשלושה חודשים לאחר החמרה במחלתו, היה מחקר של תרופה מהדור החדש שכיום כמעט בכול סוג של סרטן יש לפחות מחקר אחד שמערב תרופה זו. בתחילת המחקר הוא היה ללא שום תופעות לוואי, שזה גם אותי מעט הפתיע, שכן מניסיוני, המטופלים היו מפתחים בצורה מהירה תופעות לוואי. לצערנו הרב התופעות לוואי לא איחרו להגיע וכ-3 חודשים לאחר תחילת המחקר החל לפתח תופעות לוואי בדמות של: שינוי מצב רוח, חולשה והעיקרית שבהן ירידה בספירות האדומות כולל המוגלובין.

עקב השתתפותו במחקר הייתה בעיתיות לתת צמחים אבל לאחר שהחל לסבול מהתופעות לוואי, החלטנו יחד, שינסה לפנות ולדבר אל האונקולוג שלו להכניס צמחים לעניין. בתחילה האונקולוג הפנה אותו למתאמות מחקר שיצרו קשר עם המרכז שעושה המחקר בארהב, הם שלחו אליי מייל עם מ'ס שאלות ולבסוף לא הסכימו שניתן לו צמחים.
בפעם השנייה שכבר החל לסבול מחולשה חזקה, ניסינו שוב ואז בלית ברירה החל לקחת צמחים שכן סבל מאד והאונקולוג הראה שלא ממש משנה לו ובפעם השלישית שהחל לסבול מנפילה של ספירות, לקח כבר בצורה קבועה את הצמחים ולאונקולוג לא היה איכפת שייקח או לא, שכן הוא כבר נזקק למנות דם.
באחת הפעמים שהיה למטופל שיחה עם האונקולוג, האונקולוג אמר לו כך:

אתה תמשיך לסבול מנפילת ספירות שכן זה קשור לשלושה גורמים: מחלתך, התרופה עצמה של המחקר וכול הטיפולים שקיבלת כולל הקרנות

אמרתי לו שהרופא יכול להגיד מה שהוא רוצה אבל נתמקד עם הצמחים בעייפות ובירידה של הספירות שלך ואכן עם לקיחת הצמחים העייפות השתפרה במעט והספירות החלו להתייצב מעט יותר. המטופל בשלב הזה הגיע למצב כזה שהיה לו קשה להגיע אליי ולכן התחלתי להגיע אליו לטיפולים.

בחודשיים האחרונים לסיום המחקר, לפני שיצא ממנו, החל לשאול את דעתי לגבי המשך השתתפותו במחקר, אמרתי לו שלפי דעתי הוא כבר מזמן היה צריך לבקש לצאת ממנו, שכן מכול התקופה שאני מכיר אותו, זו הפעם הראשונה בה אני רואה אותו כל כך סובל, כולל גם שיחה עם אשתו.

לבסוף לפני שלושה חודשים סופסוף האונקולוג החליט להוציאו מהמחקר, כאשר מייד לאחריו הוחלט לאחר מ'ס חודשים שלא בדקו, לבדוק מה מצב הפיאסאיי שלו, והתוצאה המדאיגה לא איחרה להגיע, החלבון הראה 2117 שזה דיי גבוה. הוחלט כטיפול חמלה לתת לו טיפול בכדור יחסית חדש שנקרא קסטאנדי, בעברי כבר טיפלתי במ'ס חולים שקיבלו טיפול זה. בין היתר הרופא אמר לאישתו שננסה את הכדור הזה אבל אני לא יודע כמה זמן הוא עוד יחיה.

אמרתי לאשת המטופל שלא ממש איכפת לי מה הרופא אמר ונראה, לאחר תחילת הכדור, נקבע שהמטופל יגיע לביקורת כחודשיים לאחר מכן.
בינתיים המשכנו בתחילה דיקור דו שבועי בגלל החולשה הרבה ורשמתי לו שני דברים לקחת: סירופ מרוכז מצמחים ודבר שני אבקה שמטרתה הוא עזרה בהגדלת מסת השריר כיוון שהיה נראה שהוא רזה מאד.

לאט לאט היה נראה שהמטופל מתחזק ונראה שמתאושש בצורה יפה מכול מה שעבר במחקר האחרון שהייתי בטוח שהוא אוטוטו נאסף חזרה לאבותיו.
בשבוע שעבר הוא עשה את הבדיקות והתוצאות לא איחרו לבוא, הפיאסאיי שלו ירד ל-299, ועוד מ'ס מדדים שהיו יחסית גבוהים גם ירדו כולל מדד מסויים שלרוב קשור לתיפקודי כבד אבל בהקשר לגרורות בעצמות הוא גם יכול להרואת פרוגנוזה וגם הוא ירד ביחס ללפני כן

בתחילת השבוע הוא היה בביקורת אצל האונקולוג שלו, שגם הוא היה מאד מופתע מהתוצאות ואמר זאת בעצמו.

היות ואנחנו ואגו מעט רחוקים אחד מהשני וזו לא מטרת המאמר אבל הייתי מצפה מרופא בתחום מעין זה שיהיה עם מעט ראש פתוח יותר ויחשוב מה קרה שהחלבון של הסרטן ירד בצורה כה דרסטית ואולי נעשה כאן שימוש בעוד משהו שיצר סינרגיה וגרם לכך

אבל… כנראה שימות המשיח לרפואה האינטגרטיבית עדיין רחוקים מאד וחבל

ליצירת קשר לייעוץ או תחילת טיפול, בכל סוג מחלה או בעיה, לחץ כאן