רפואת הצמחים במולדובה

רפואת הצמחים במולדובה

רפואת הצמחים במולדובה

לא מעט פעמים יוצא לדבר עם מלווה של מטופל כזה או אחר ואז מגלים דברים מדהימים או נוצרות שיחות מדהימות על כול מיני נושאים.
להלן דוגמא לכך: מטופלת של טרואה בת 6 עם בעיות נוירולוגיות שהעלנו תמונה שלה בזמן טיפול, היום הגיעה עם המטופלת שלה, יוצאת מולדובה, שסיפרנו סיפור אמיתי על בעלה ועל שימוש ברפואת הצמחים העממית לעזרה בריאותית
אז היום עקב כך שהאם של המטופלת לא הצליחה ללוות אותה לטיפול אצלנו, הגיעה העוזרת שלה שכבר יצא לנו להיפגש. הגברת הנחמדה היא יוצאת מולדובה ומפה לשם כחלק מהשיחה והתשאול השבועי לפני הטיפול, הגענו לסיפור שסיפרה לנו, סיפור אמיתי ועל עזרת רפואת הצמחים העממית במולדובה שהגיעה לעזרת בעלה ולטיפול בו עקב שריפה יחסית קשה בה היה נוכח.

זהו סיפור שלא קשור ישירות לרפואת הצמחים הסינית אבל אחרי הכול הרבולוג הוא הרבולוג ולא משנה באיזו סיסטמה הוא משתמש.

הסיפור:

הסיפור מתרחש לפני כ-15 שנים כאשר הגברת הנחמדה הייתה יותר צעירה ומ'ס שבועות לפני הולדת ילדה השני.
היא ובעלה החליטו לשפץ את ביתם הקט לקראת הולדת הילד וכחלק מהשיפוץ, החליטו על קילוף צבע הקיר וצביעתו מחדש. מתברר שהיו בבתים אז מיכלי בנזין, לא הבנתי איך או מה אבל כחלק מכך שגם היה מזג אויר חם נוצר פיצוץ בבית ובעלה נשרף ב-90% מעור גופו. בדרך לא דרך היא עם הבטן הענקית שלה הצליחה להוציא את בעלה מהשריפה ולקחו אותו לבית החולים ושם כמובן שבמצב כמו שלו, הרופאים לא ממש נתנו לו הרבה סיכוי לחיות.

לאחר מכן היא יצאה לעיר כדי לקנות מספר דברים וכמובן שמיררה בכי על המצב שנוצר, בעיר היו מ'ס שווקים וכול מיני רוכלים זקנים שמכרו את מרכולתם. היא נתקלה ברוכלת אחת ששאלה אותה על מה ולמה היא בוכה.
כדי להוריד אותה מהגב שלה, הגברת נתנה לה את הכסף שהיה לה והמשיכה למרר בבכי, אותה רוכלת זקנה אמרה לה, בואי בכל מקרה ספרי לי מה קרה.
לאחר שהיא סיפרה לרוכלת את שאירע, הרוכלת אמרה לה כך:

בעיר שאת גרה, יש עץ אלון בן 350 שנה. את צריכה להגיע לאותו עץ ולקלף מקליפתו חתיכה גדולה.
לאחר מכן חיזרי הבייתה ובשלי אותו בצורה שאומר לך (לא זוכר בדיוק את התהליך) ובסופו הנוזל ייצא בצבע חום
תקחי את הנוזל ומרחי את בעלך במיוחד באיזורים בגופו שניזוקו בצורה הכי רצינית ולא להוריד את הנוזל עד הפיכתו לג'לי

וכך אותה גברת עשתה.
כמובן שלפני שהיא החליטה להשתמש בעצות הרוכלת, הם היו מחליפים את התחבושות של הבעל, לפי עצת הרופאים עד 4 פעמים ביום, כאשר לפי מה שסיפרה, הן לא היו מורידות בצורה עדינה אלא נותנים לו לנגוס במגבת מגולגלת ובבת אחת תולשים את התחבושת.

בקיצור, לאחר שהחלה להוריד את הגלי מגופו של בעלה, ראתה שנוצר עור חדש כולל באיזורים שנפגעו בצורה הכי קשה.
כיום יש מ'ס איזורים שניתן לראות צלקות לא קלות, לדוגמא: בפנים, השפתיים של הבעל לא נמצאות עקב שריפתם, אבל בגדול לדבריה מצבו החיצוני נראה ממש לא רע בהתייחס למה שעבר עליו בשריפה.

עם כול מה שכאלו ואחרים אומרים על רפואת הצמחים העממית שלא מגובת מחקר ושוללים אותה על הסוף אבל מהצד השני לא ניתן לפסול בהינף יד רפואות עממיות כאלו ואחרות של עמים כאלו ואחרים עם ניסיון קליני פרקטי של עשרות, מאות ולפעמים אלפי שנים, שאותו ניסיון הוא שבסוף קובע לפי דעתנו

ליצירת קשר, כאן