רפואה סינית כמשקמת בסרטן ראש צוואר

רפואה סינית כמשקמת בסרטן ראש צוואר

רפואה סינית כמשקמת בסרטן ראש צוואר

משפחה של סרטנים שקשורים למיקום בראש וצוואר: שפתיים, לשון, בלוטות רוק, פה, אף, סינוסים, גרון או מיתרי הקול.
לרוב מדובר טיפולית בניתוח,הקרנות וכימוטרפיה כן או לא.
הבעיה בטיפולים אלו שהם יוצרים בעיות בריאותיות ארוכות טווח, שעלולים ליצור בעיות בדרך בה האדם אוכל, מדבר, שומע ונושם ועד מצב של איך האדם נראה

דיי נפוץ שטיפולים לסרטן יגרמו לתופעות לוואי שלאורך זמן ישתפרו לבד או בעזרת צוות תומך כלשהוא אבל לרוב יש סיבוכים שעלולים להישאר או אפילו להופיע חודשים לאחר סיום הטיפולים. מפאת המיקום של ראש וצוואר, קירבתם לאיזורים רגישים נוספים וכמובן במיקום של היכן יושב הגידול, כול אלו משפיעים על ממה האדם יסבול בהמשך, לאחר סיום הטיפולים המערביים ואז בתחום זמן זה, לפי דעתי, צריכה להיכנס הרפואה המשלימה לתמונה או יותר ספציפי הרפואה הסינית שכוללת דיקור, תזונה וכמובן צמחים, גם מבחינת חזרה לתיפקוד כמה שיותר תקין של אותם איזורים פגועים וגם בשיקום הרקמות, לדוגמא: כול אותם איזורים שעלולים לסבול מיובש, כמו: בלוטות רוק, יובש בפה, יובש בגרון וכ'ו.

כמובן שהכול צריך להילקח בחשבון כאשר מסיימים לעשות התשאול הראשוני ובעצם בונים או מחליטים על תוכנית הפעולה, כמובן שמבחינתי ומניסיוני עדיף איך שמקבלים את האיבחון למחלה, להתחיל בתוכנית טיפול, שכן המטרה היא לא רק להתחיל לשקם את הנזקים של אחרי הטיפול המערבי אלא להתחיל להכין את המטופל לפני תחילת הטיפול

אציג כאן סיפור מקרה של מטופל, שנמצא אצלי בטיפול כחודשיים ימים. הגיע אליי מטופל בשנות הארבעים המוקדמות של חייו, כאשר סובל מסרטן לשון.
הגיע אליי כאשר הוא היה לאחר ניתוח והחל בקבלת כימוטרפיה והקרנות- 30.
בפעם הראשונה שהגיע הדבר העיקרי שהפריע היו כאבים בכל חלל הפה והגרון שנבעו מאפטות, כאבים אלו היו כה קשים שהקרינו לו לעורף.
לפני שהגיע אליי, פנה לאונקולוגית המטפלת וקיבל משככי כאב חזקים, כמדומני על בסיס מורפיום.

לאחר סיום התשאול החלטנו על דיקור חד שבועי שכלל גם דיקור קרקפת ודיקור גוף ובנוסף החלטנו על מתן של צמחי מרפא בצורת לקיחה של סירופ.
צורת לקיחה זו, מניסיוני, מצאתי שעובדת טוב במיוחד כאשר מדובר על אפטות שכן זו צורת לקיחה שיכולה להיות מבוססת על חרובים ואז בדרך זו אנחנו מתגברים גם את נושא ליחלוח כול הממברנות העדינות שבחלל הפה וגם יש אפקט של ריפוי והחלמת פצעים.

אותו מטופל בשבוע שלאחר מכן חזר אליי שמח וטוב לב, סיפר שהכאבים נעלמו כלא היו ברמה כזו שאפילו לא נזקק למשככי הכאב שקיבל מהאונקולוגית שלו.
כך השיפור במצב נמשך כחודש ימים לערך, כאשר לפני שבועיים ימים בביקורת אצל האונקולוגית שלו, אפילו תיעדה את השיפור במצבו:

שנבע מנוזל חרובים, קפסולות ודיקור

לפני כשבוע ימים הגיע פתאום באיחור וסיפר שהיה בעיכוב אצל האונקולוגית שלו, שכן חלה הרעה מסויימת במצבו שנבעה מכך שכנראה נוצרה בצקת בגרון שגורמת לכך שכול דבר קטן גורם לו לבחילה עד אפקט הקאה. אם מוסיפים זאת לכך שהבעיה העיקרית שממנה סובל לאחרונה,לאחר הכאבים, היא רוק סמיך ביותר (בעיה נוספת ששכיחה אצל מטופלי סרטן ראש צוואר) ובנוסף לכך שגיליתי שהמטופל אוכל מוצרי חלב, שמצד אחד כביכול מקררים את הגרון אבל מהצד השני מחמירים ומתגברים את הליחה שלו (מבחינת ההסתכלות הסינית)…

האונקולוגית רשמה לו 2 תרופות בשביל לנסות לטפל בבעיה, שלפי דעתי לא יעזרו הרבה, הסימפטומים הנל מהם סובל כעת, ברפואה סינית נקראים כמחלה בשם: YE GE, כוונה בעצם לקושי בבליעה שנובע לרוב מליחה.
אמרתי לו שינסה מ'ס ימים ונראה, במידה והמצב ישתפר אז בסדר ואם לא אז נעשה שינוי לזמן מסויים בצורת לקיחה, לצורה של קפסולות או אבקה ונשנה גם את ההרכב הצמחי לכזה, שיעזור לטפל בליחה ובקושי בגרון.

כפי שניתן לראות ברפואה סינית, לפי הדוגמא הנל, אנחנו פועלים לפי השינוי במצב של המטופל, שבתחום האונקולוגיה יכול להשתנות מקצה אחד לאחר בזמן של שבוע ימים.

ליצירת קשר וייעוץ, ללחוץ כאן