קרעים בגידי הכתפיים 20 שנה

קרעים בגידי הכתפיים 20 שנה

קרעים בגידי הכתפיים 20 שנה

סיפור מקרה של גברת נחמדה בשנות התשעים לחייה, שהגיעה עם בעיה עיקרית של בחילות והקאות ללא סיבה נראית לעין וכדרך אגב התחלנו לטפל לה בקרעים של הגידים בכתפיים שלה בעזרת שילוב השיטות והתיאוריות שאנחנו עושים בקליניקה
גברת נחמדה בשנות התשעים לחייה הגיעה דרך הפנייה אלינו לקליניקה עם בעיה של הקאות ובחילות שגרמו לכך שבטווח זמן של חצי שנה היא איבדה 10קג. כמובן שהמחשבה הראשונה שעלתה היא ממאירות אבל לאחר שהרופא שלה שלח אותה לכול הבדיקות שיצאו תקינות, הוחלט לשלוח אותה אלינו בניסיון לעזור בעניין. כדרך אגב כאשר היינו במהלך התשאול, היא ביקשה שאם נוכל בדיקור לקחת בחשבון את הכתפיים שלה, שכן יש לה כאבים מאד חזקים בכתפיים שגורמים לכך שהיא בקושי יכולה להרים את הידיים מעלה או לצדדים לזווית של 90 מעלות ואין טעם בכלל לדבר על לסגור את החזייה, ששם היא נעזרת בבעלה. מיותר לציין שדרך הקופת חולים היא הולכת לפיזיוטרפיה, שלא ממש עזרה לא בכאבים ולא בתנועתיות. לאחר שסיימנו את התשאול, החלטנו להתחיל בטיפול שבועי בדיקור, לקיחה של צמחים.

אמרתי שאקח את עניין הכתפיים בחשבון אבל אם נראה שזה לא כל כך עוזר, אז אכניס את אשתי לעובי הקורה שכן לה יש הרבה יותר ניסיון ממני בתחום האורטופדי וכך היה.

במהלך תקופה של חודשיים ימים היא לקחה צמחים שהחלו להראות שיפור מבחינת ההקאות והבחילות, החלה להרגיש יותר כוח ואנרגיה, תיאבון שלה חזר לאט לאט ובאופן כללי נראתה יותר אנרגטית וחיונית אבל החלטתי לא לחכות יותר מידי ולהכניס את אשתי לעניינים, שכן בסופו של דבר, מה שעומד בראש מעייננו בסופו של יום, זה שהמטופל יקבל את ההכי טוב שאנחנו יכולים לתת בטיפול.

לאחר שאשתי החלה לטפל בה, החליטה להשתמש במ'ס שיטות ביחד, שכללו: דיקור, מוקסה והרבה ומסאז עם שמנים ארומטיים, לקח זמן אבל לאט לאט התחלנו לראות ירידה איטית וקטנה אבל בהמשכיות של הכאבים, חיצונית הכתפיים שלה כבר לא היו מורמות מה שהיה בולט לעין מההתחלה.
עם הזמן היא סיפרה לנו שיכולה בתירגול שהיא מקבלת מהפיזיוטרפיה לבית, לעשות את התרגילים בצורה יותר טובה.

לפני כחודש ימים, היא הביאה לנו תוצאה של אולטרא סאונד שעשתה לכתפיים שבו ראינו לראשונה את אורך ועומק הקרעים בגידים של הכתפיים שלה, שהיא מושכת מעל 20 שנה עקב פגיעה שעברה. אלו קרעים שמבחינת הרופאים אין מה לעשות איתם ולהלן גודל הקרעים:
גיד הדו ראשי יש קרע של 1 סמ, הגיד הסופרא ספינטוס עם קרע שהכי ארוך בו מגיע ל-2.2סמ, וכמובן שבין המפרקים יש נוזלים

השיא של הטיפול מבחינת אשתי היה שבוע שעבר בו הראתה לאשתי לראשונה איך היא כבר יכולה לסגור את החזייה לבד מה שלא היה ניתן אפילו לחשוב על כך לפני כן.

אפשר להסתכל על הטיפול בגברת הנחמדה הזו מכמה אספקטים:
אספקט אורטופדי- השיטות שאשתי משתמשת גורמות לכך שעל אף זה שיש קרעים ארוכים או עמוקים ככל שיהיו, ניתן לגרום לכך שתהיה זרימה יותר טובה של דם לאזורים אלו ועל ידי זה, להפחית את הכאבים ולשפר את התנועתיות

אספקט של רפואה פנימית- על ידי שיפור המצב של מערכת העיכול, אני חושב שהיה לכך גם תרומה, שכן ברגע שמשפרים או פותרים בעיה במערכת העיכול, בעצם הטחול-קיבה יכולים לחזור לאחד מהתיפקודים העיקריים שלהם ברפואה הסינית והוא ייצור דם חדש שבין יתר התפקידים, אמור להגיע ולהזין את הגידים והרצועות ועל ידי כך גם לשפר את הזרימת דם

הטיפול הזה ממחיש ומראה את היופי אצלנו והוא החשיבה של 2 שיטות של דיקור: סיני ויפני וגם שימוש ב-3 אספקטים של טיפול, כלומר גם אספקט של רפואה סינית , אספקט נוסף הוא הדיקור היפני ובמקרי אורטופדיה אז יש גם את ההתמחות של אשתי בתחום

לייעוץ או קביעת תור, ניתן ללחוץ כאן

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *