קרוהן כ- 30 שנים

קרוהן כ- 30 שנים

קרוהן כ-30 שנה

לפני מ'ס חודשים הגיעה אלינו מטופלת צעירה עם קרוהן כ-30 שנה, כאשר מתברר שבמשפחתה יש רקע של מחלות מעי דלקתיות, היא עצמה עברה מעל 10 ניתוחים של קיצורי מעי, פתיחה וסגירה של שקיות וכ'ו. בתשאול שלה התברר שהייתה לה רמיסיה יחסית ארוכה של 7 שנים, עד לאותו רגע שחל אצלה בעבודה שינוי שדרש ממנה לעלות על טיסות ומאותו רגע למעשה ועד להגעה אלינו בעצם הסימפטום העיקרי ממנו סבלה הוא שלשולים כמו מים מעל 15- פעמים ביום, כולל קימות בלילה

הדבר היחיד שעוד איכשהוא מחזיק אותה ברמה של מ'ס יותר סביר של יציאות מימיות ביומיום זה שהרופא שלה נותן לה באופן קבוע אנטיביוטיקה. במהלך התשאול עלה גם שבעברה ניסתה גם דיקור וגם ניקוי מעיים שהוא כשלעצמו, כאשר שמעתי זאת, סמרו כול שערות גופי. איך לעזאזאל אפשר להמליץ לחולה מסוג זה לעשות כזה טיפול.
מיותר לציין שלאחר אותו טיפול, חלה החמרה במחלה שהרופא שלה גם התעצבן עליה, על איך העיזה לעשות כזו שטות מבלי ליידעו….
והוא רופא שמחשיב עצמו מעט עם ראש פתוח ומוכן לקבל כול מיני ניסויים שהיא רוצה לעשות, שכן לא מעוניינת לקבל טיפול שמרני מערבי.
כחלק מהתשאול, התברר כמו שקורה בהרבה מקרים שיש לה בעיות של וסת ברמה שוסת לא מגיע ואם מגיע אז הוא לא סדיר ומועט ביותר. תיאבון שלא תקין היות והיא אוכלת שטויות, מידי פעם מעשנת.
בקיצור מקרה מורכב ולא מעודד הדבר היחיד שעוד איכשהוא היה מעודד זה שהיא לא מקבלת טיפול שמרני בצורה של תרופות, למעט אותה אנטיביוטיקה ככה שלא יהיה חשש של אינטרקציות או הפרעות לשימוש בצמחים.

לאחר שסיימנו לדבר, החלטנו בתחילה על דיקור פעם בשבוע, טיפול צמחי ובהמשך לדבר גם על תזונה, כאשר מבחינה סינית האבחנה היא שמדובר במחלת שלשול. מטרה ראשונית שהוגדרה הייתה כמובן להוריד כמות השלשולים ולמצק את היציאות. כמובן שהמטרה לטווח זמן מעט יותר ארוך היא לראות שינוי כלשהוא במעי, היות ומתוכננת לחודש יוני קולונוסקופיה.

ביום שלאחר הדיקור הראשון, כמובן שהתכוונתי לשלוח סמס ולשאול איך היה אבל כבר בשעה 7 בבוקר, קיבלתי ממנה סמס שאמר כך:

אריק בוקר מצויין, ישנתי כול הלילה מ-23:30 ועד 7 בבוקר בלי להתעורר. לא יודעת מה עשית שם אבל ישנתי מעולה

כמובן שזו הייתה הודעה מדהימה מבחינתי אבל זו ריצת מרתון ולכן יש עוד הרבה מאד מה לעשות.

למעשה במהלך חודש וחצי בו לקחה צמחים ועשתה דיקור, מ'ס השלשולים ירד למשהו כמו 7-8 ביום, כולל בלילה שגם השתפר לרמה של שלשול אחד. ואז החלטנו לעלות המינון היות והחליטה על דעת עצמה להפסיק עם האנטיביוטיקה.

במהלך חודש שעבר גם הגיע לראשונה הוסת בצורה סדירה כמו שהרבה זמן לא הגיע. אבל היו 2 דברים שגרמו לנסיגה קלה לשיפור שעד עכשיו השגנו: עישון משהו כמו 15 סיגריות ביום וחטפה וירוס בטן מהילד שלה. לקח מעט זמן אבל גם הצלחתי לגרום לה להפסיק לעשן ועל ידי זה גם בעלה הפסיק לעשן ובנוסף עברנו את משוכת הוירוס בטן כך שעכשיו שבשלושה שבועות האחרונים חזרנו לנורמה כאשר שבוע שעבר היה עוד שיפור בדמות של אין יציאות במהלך הלילה.

סוג החולים הנל וסוג מחלות אלו הם מסוג הדברים שהם ריצות מרתון לטווח ארוך ולפעמים ארוך מאד ולכן אנחנו מדגישים זאת במיוחד בשיחה הראשונית, מה גם שעלולים להיות עוד הרבה עליות ומורדות בדרך וגם את זה צריך לקחת בחשבון
הדבר היחיד שהפתיע אותי במידה מסויימת הייתה המהירות תגובה לטיפול של אותה מטופלת, על כך אני שמח, למרות שלרוב בתחילה אנחנו מיידעים המטופל שצריך לקחת משהו בין 3-6 חודשים כדי לראות לאן זה הולך

לייעוץ, ניתן ללחוץ כאן