קורונה ורפואה סינית

קורונה ורפואה סינית

קורונה ורפואה סינית

אז למי שלא ידע מתברר מעבודות וממחקרים שהגיעו מתחילת ימי המגפה שלרפואה סינית יש הרבה מאד מה להציע גם בתחום של טיפול בשלב האקוטי, כמובן כאשר המטופל נמצא בבידוד בבית (דרך זום) וגם לאחר השלב האקוטי הסתיים ונשארים סימפטומים ובעיות, כמו שקורה במחלות וירוליות דומות כמו מחלת הנשיקה וכ'ו.

אתחיל מהסוף, שלא קשור באופן ישיר למאמר עצמו, אני לא מתיימר לדון ולהביע עמדה בכל הקשור לנושא החיסונים, אני לא בא להגיד שיש לנו פתרונות קסם למניעת הדבקה אבל כמו במגוון רחב של בעיות ומחלות אני כן אומר שיש לנו פתרונות גם בזמן השלב האקוטי שלמטופל או המטופלת אין מה לעשות חוץ מלשבת בבידוד ולחכות שהמצב ישתפר או שלא וגם לאחר מכן כמו שכבר ידוע נשארים בעיות מגוונות ורבות שעלולות להעסיק בהמשך את בתי החולים ולהעמיס עוד חולים כרוניים על המערכת בהמשך

ואני כן אומר, מה שהיה ידוע להרבה קולגות ומטפלים בתחום שלנו, שזה היה רק שאלה של זמן עד שמטופלים בשלב האקוטי וגם מטופלים שסיימו את השלב האקוטי, עד שיגיעו לקליניקות שלנו על מנת למצוא מזור לבעיות ולדברים מהם הם סובלים.

אספר כאן על מקרה אחד מיני רבים שיצא לנו לטפל בתקופה האחרונה, מקרה זה מדבר על אדם בשנות החמישים לחייו שיצר עימי קשר עוד שהיה בבידוד לאחר שהחל לחוות כאב ראש כמו חשמל שנודד ממקום למקום בנוסף כמובן לחולשה הגדולה, שיעול יבש שנשאר ועוד מ'ס סימפטומים. עקב כך שלא יכולתי לקבלו שכן עדיין היה בבידוד, לא נשאר עוד הרבה זמן ולכן קבענו שיגיע אליי מ'ס ימים לאחר מכן שייצא מהבידוד וכך היה.

הגיע אדם, לא משנה אם התחסן או לא, ששבועיים לפני כן החל לסבול מהסימפטומים המקדימים והידועים של בחילות, רצון להקיא וחולשה מאד גדולה. לדעתו חטף את הוירוס כאשר היה במוסך. היה חום גבוה, והעיקר מבחינתו היה כאבי ראש דוקרים שנדדו מצד ימין אל כול הראש וחוזר חלילה, היה גם שיעול שהיה פחות דומיננטי. בנוסף כמו בכל הוריאנטים למיניהם היה גם עניין של היעלמות חוש הריח, פחות קשר לחוש הטעם.

מבחינת רפואה סינית הרבה פעמים כאשר יש סימפטום שקשור לצד אחד של הגוף, יש קשר לכבד – מבחינה סינית. בעברו הייתה היסטוריה של מגרנות בין היתר (מה שמראה שאצלנו בבסיס הייתה חולשה). רק שכאן לא רק שהייתה חולשה של הכבד אלא גם היה פתוגן מחלה חיצוני ש"התלבש" ולכן המטרה העיקרית הייתה קודם כול הוצאה של הפתוגן מחלה ולאחר מכן לחזקו.

קבענו שהצורת טיפול תהיה דיקור חד שבועי באותו החודש ובמקביל לקיחה של מרשם צמחים שמתאים למה שתיאר, אותו מרשם במקור אמורים להסניף עם תה ירוק דרך האף, במקרה הנל במקום להסניף, אמרתי לו שאת אבקת הצמחים יערבב עם תה ירוק איכותי וכך ישתה.

ביום שלמחרת הדיקור, שלחנו לו סמס כדי לשמוע איך היה ומה היה, הוא אמר שהיה מופתע:

הרגשתי ממש מצויין, הכאב ראש נעלם לגמרי לכמה שעות והיה לי כוח, אז יצאתי להליכה לאחר ארוחת הערב

שבוע לאחר מכן הוא חזר ואמר ש-70% מהסימפטומים שלו נעלמו, וכך המשיך השיפור ברמה כזו שתוך חודש סיימנו לטפל בו והוא חזר למה שהיה לפני שחלה בקורונה.

שוב אני מדגיש את העניין שלא כולם מגיבים בצורה כה מהירה, יש כאלו שמגיבים יותר מהר ויש פחות מהר, תלוי בהרבה גורמים, אבל חוזר לנקודת ההתחלה שיש לרפואה הסינית הרבה מה להציע ולכן מציע לכול מי שחולה או חלה וסובל מסימפטומים, לחפש במקום מגוריו מטפל או מטפלת ברפואה סינית שעובדים בדיקור ונותנים צמחים

לייעוץ או קביעת תור, ללחוץ כאן

בברכת בריאות ומועדים לשמחה!