פרופיל שומנים וערמונית מוגדלת והתפנית

פרופיל שומנים וערמונית מוגדלת והתפנית

פרופיל שומנים וערמונית מוגדלת והתפנית

בתחילת ינואר קיבלתי מטופל חדש בתחילת שנות השבעים לחייו כאשר התלונה העיקרית היא ערמונית מוגדלת ופרופיל שומנים בדם גבוה.
בעברי שהייתי סטודנט צעיר, אנשים היו מגיעים לקליניקה כי רצו לאזן את עצמם מהסטרס של החיים וכמובן שהיו גם אנשים שמגיעים עם קיטלוג רפואי באחוז יחסית נמוך של המקרים, היום היחסיות התהפכה משמעותיתאז בתחילת ינואר הגיע אדון נחמד בתחילת שנות השבעים לחייו, האדון חי על הקו של ישראל-אירופה והגיע עם תלונה של פרופיל שומנים גבוה וערמונית מוגדלת. היות ולא רצה להיות תלוי בתרופות, החליט לנסות מה לרפואה הסינית יש להציע בנידון

באיבחון שעשיתי לו, תיאר סטרס גדול בחייו במיוחד בשנה הנוכחית ולמרות שעושה 3-4 פעמים בשבוע ספורט עדיין הכולסטרול עלה משמעותית. באיבחון שדיברנו על נושא התזונה עלה העניין שהוא אוכל ארוחה אחת מלאה ביום שיכולה לכלול הכול מהכול- היות והוא עושה דיאטה של 6 שעות אכילה ו-18 שעות צום. בנוסף בזמן האכילה הוא יכול לסיים חצי בקבוק יין.
במהלך שנות הקורונה "חטף" פעמיים קורונה שהשאירה אצלה כמו כיחכוח בגרון.

דבר נוסף שהעלה בזמן האיבחון זה שאביו עם סרטן ערמונית וגרורות בעצמות ועקב כך הוא ואחיו נמצאים במעקב. במכתב שהראה לי מאורולוג, נראה שיש חשד אצלו להימצאות סרטן שכן מדד הפיאסאיי שלו יחסית גבוה וגם הגליסון שלו גבוה (מדד נוסף שכולל בדיקה פיסיקלית) ולכן התבקש להמשיך בבדיקת פאטסיטי.

לבסוף לאחר שסיימנו לדבר ולראות החומר הרפואי שהראה כולסטרול כללי 274, פיאסאיי 23 ועקב העניין שהוא חי על הקו של ישראל- אירופה, החלטנו לפעול ב-2 כיוונים:
הכיוון הראשון הוא התחלה של לקיחת צמחים– בצורה של סירופ
הכיוון השני הוא שינוי תזונתי אצל נטורופת שאני עובד איתו (עבדנו יחד בבלינסון) ומפנה אליו מטופלים פרטיים שלי שאני חושב שצריכים שינוי תזונתי.

זה שיש פרופיל שומנים גבוה וערמונית מוגדלת זה עדיין לא נותן לי אופצייה להרכיב מרשם צמחי עד שאנחנו רואים איך זה מתבטא אצל אדם כזה או אחר, אצל האדון הנחמד היו 2 סימפטומים שמבחינה סינית קשורים לערמונית ולכליות וזה נושא של שתן בלילה והזעות לילה.
הרכבתי לו מרשם שיכול להתאים למצב שלו שהתבטא גם בלשון ובדופק ביחד עם חומרים שגם ידועים בכך שיש להם נגיעה לערמונית מוגדלת ויש להם השפעה על פרופיל השומנים.

לאחר שהחל ליטול את הצמחים בחזרתו לאירופה, לאחר מ'ס ימים חווה מעט תופעות שניתן לקשור לצמחים, כיוון שהמינון שקבעתי לו, כנראה היה מעט גבוה, הסברתי לו מה לעשות וכך המשיך ואז התופעות נעלמו.

כחודש וחצי לאחר תחילת הצמחים, נפגשנו שוב כדי לשמוע מה ואיך הולך, כאשר היה כבר לאחר ייעוץ תזונתי עם הנטורופת. אמר לי שמרגיש מצויין ויש שינוי ניכר בסימפטומים שהפריעו לו.

עקב כך שהפאטסיטי הראה שיש גידול ממאיר מקומי, הגיע להתייעצות עם 4 אורו-אונקולוגיים שכמובן הציעו לו פחות או יותר את האופציות הרגילות שמציעים והוא לא שש אליהם.
כאשר נפגשנו, דיברנו על כך שעקב כך שהמצב לא חמור ולא דורש התחלה דחופה של טיפול, שננסה כ- 3 חודשים של טיפול- צמחים ותזונה ואז יעשה שוב בדיקות דם ופאט כדי לראות מה המצב ואיך ממשיכים.

סופו של דבר בימים האחרונים תיקשר עימי ועם הנטורופת ויידע אותנו שעשה בדיקות דם חדשות שהראו שיפור במדדי השומנים, כבד וגם הפיאסאיי ירד לערך של 18 אבל החליט לבסוף לעשות ניתוח פרטי שבעצם שונה בתכלית ממה שכול שאר האורו אונקולוגיים הציעו ובעצם מה שעושים זה מקפיאים את הגידול הסרטני

ללא קשר לניתוח עצמו הוא ממשיך וימשיך עם הצמחים ועם התזונה כדי להמשיך לשפר את מצבו

ליצירת קשר או ייעוץ, ללחוץ כאן