פגיעה אורטופדית אצל בן 7

פגיעה אורטופדית אצל בן 7

 פגיעה אורטופדית אצל בן7

אם של ילד שחבר של בננו הבכור, לפני כשבועיים ימים התקשר בערב לאשתי וסיפרה על כך שבנה כנראה חטף מכה או עשה משהו (לא ידעה להגיד במדוייק) שבעקבותיו הילד סבל מכאבים באגן. אשתי הסבירה לה שאצלנו יש בעצם שתי אופציות מבחינה טיפולית: שונישין- דיקור לילדים ללא החדרה של מחטים או טיפול עם מחטים ובכל מקרה שווה לנסות כיוון שזה יכול לפתור את הבעיה על אחת כמה וכמה שזו בעיה יחסית אקוטית.

לאחר שהם הגיעו לאשתי, כך האם סיפרה על המקרה:
לפני כשבועיים ימים מסיבה לא ברורה, הילד החל לסבול מכאבים באגן ימין בצורה פתאומית. הוא החל לסבול מכאבים בריצה ובזמן הליכה, היה הולך בצליעה מה שהחל להשפיע גם על צורת ההליכה שלו, בזמן שכיבה היה צריך להרים מעט את הרגל על מנת שהכאב יפחת.

הם הלכו לרופאה משפחה ששלח אותם לעשות צילום רנטגן שלא הראה שום בעיה ונתן להם למרוח משחת וולטרן שגם לא תרמה הרבה, בנוסף הציע להם לקבוע תור לאורטופד אבל עקב כך  שהיה צורך להמתין כחודש ימים עד שיראו את האורטופד, היא החליטה להגיע ולנסות קודם דיקור.

בתשאול שטרואה עשתה, התברר שרמת הכאב כבר ברמה 6 אבל האם טענה שכנראה הכאב מעט פחת, היות והילד כבר מצא תנוחה מסויימת שכך הולך והכאב מעט פחות ובנוסף הכאב כ-3 ימים כבר כבר החל להשפיע על האספקט הלטראלי של הברך.

לאחר סיום התשאול, טרואה פנתה לעשות מ'ס בדיקות שהיא עושה למטופלים אורטופדיים עם נקודות רפלקס שהראו התגברות של הכאב ולבסוף טרואה איבחנה פגיעה מסויימת באותו מפרק כולל פגיעה בגידים שבאזור.

לפני שהגיעו אלינו, טרואה ואני התחלנו לחשוב אם יתאים לו שונישין או מחטים וזה התברר גם היה החשש של האם, שהילד לא יסכים לעשות טיפול במחטים אבל לבסוף לא הייתה כול בעיה והילד קיבל טיפול במחטים, מוקסה ומסאז עם שמן ארומטי מיוחד שהבאנו איתנו מסין וטוב לשימוש במצבים של פגיעות אורטופדיות.

ביום למחרת הטיפול הוא הרגיש מעט כבדות באזור אבל בשבת בערב שטרואה דיברה עם האם, קיבלנו את החדשות הנפלאות שלא כאב לו בכלל והם אפילו יצאו בשבת לטיול שכלל הליכה
ארוכה ולא הייתה כול בעיה.

מומלץ להתייעץ עם טרואה בכל הקשור לפגיעה או בעיה אורטופדית ולהגיע לטפל בעזרת דיקור, מסאז ועוד, לקביעת תור

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *