רפואת הצמחים הסינית

רפואת הצמחים הסינית

רפואת הצמחים היא שיטת הטיפול העיקרית שמהווה את לב הרפואה הסינית ומשתמשים בה כבר אלפי שנים.
זו שיטת טיפול שעד היום משתמשים בה רבות בעולם בקליניקות פרטיות ובתי חולים כטיפול לבעיות ומחלות רבות. בעקבות הדרישה הגוברת של רפואה הצמחים בעולם, ענף גידול צמחי המרפא הפך לתעשייה שניתן להגיד שוות ערך לתעשיית התרופות מבחינת בקרת האיכות שלה, הצמחים גדלים בצורה אורגנית תחת תווי התקן המחמירים בעולם בתחום. שכן לנו בקליניקה חשוב שהמטופלים יקבלו את הדברים הכי טובים והכי טבעיים שיכולים להיות עם האיכות הכי גבוהה.
אחד האספקטים האחרים בעניין, שחשוב לנו, הוא גם עניין אופן קבלת הצמחים, כלומר הבית מרקחת שאנו עובדים איתו משתמש בשירות של חברת שליחויות כדי לשלוח את הצמחים הבייתה לבית הלקוח כמה שיותר מהר
.
רפואת הצמחים היא שיטה טבעית שיכולה להשפיע עמוקות בצורה טובה על בריאות האדם עם מינימום של תופעות לוואי.
לאחר תשאול מעמיק של המטופל יחד עם בדיקת הלשון והדופק, אנו בקליניקה יכולים להבין את תהליך המחלה אצל המטופל ולפי זה להתאים את המרשם המתאים שיכול לעזור למטופל להתחיל בהליך ההחלמה
.
בקליניקה שלנו, אנו עובדים עם 3 צורות הכנה עיקריות של הצמחים:
מרתח- המטופל מקבל לביתו מ'ס שקיות (נקבע לפי המטפל) שמכילות צמחים בצורה יבשה. את הצמחים יש לבשל ולאחר מכן משתמשים בנוזל שיצא בבישול לשתייה. טעם הצמחים הוא בדרך כלל מורגש בצורה חזקה. צורה זו של לקיחה בדרך כלל צריך לקחת עד כשבוע ימים (עד לתור הבא) על מנת לראות בייחוד בתחילה איך המטופל וגופו מתרגלים גם לטעם ואילו סימפטומים או דברים צצים במהלך לקיחת הצמחים.
זו צורת הלקיחה המסורתית שנמשכת עד לימינו אנו בייחוד בסין וזו צורת הלקיחה המועדפת עלינו בקליניקה. צורת לקיחה זו היא בעלת האפקטיביות המהירה ביותר יחסית ליתר שיטות הלקיחה מבחינת קבלת תוצאות לאחר הלקיחה.

.
אבקה- אבקת הצמחים מוכנה לאחר גריסה והפיכת הצמחים היבשים לאבקה. זו הדרך המועדפת על מטופלים רבים במקומות רבים בעולם. יש בספרות העתיקה הרבה מרשמים שאופן לקיחתם הוא בדרך זו. לאחר הכנת המרשם, המטופל בעצם מכניס לתוך כוס את מ'ס הכפיות שנאמר לו ע"י המטפל ואז לאחר הוספת מים רותחים, שותים את האבקה.
זו שיטה שיותר מתאימה למחלות כרוניות, היות ודרך עבודתה יותר איטית וזה לא תוצאות שמייד לאחר לקיחת הצמחים ניתן לראות. זו שיטה שעדיפה על האנשים שכן לא צריך להשקיע זמן מבחינת הכנת הדברים כמו במרתח.
כמו עם המרתח גם כאן יש טעם חזק של הצמחים בזמן לקיחת האבקה
.
קפסולות- אבקה של צמחים או לאחר גריסה של צמחים יבשים, החומר מוכנס לתוך קפסולות וכך בעצם לוקחים את הצמחים כמו תרופה לכול דבר ועניין. זו שיטה יחסית חדשה והרבה יותר נוחה לרוב המטופלים שכן לוקחים קפסולות, ללא טעם וללא ריח. גם כאן נושא התוצאה של הטיפול הוא יחסית איטי.
באופן כללי, בקליניקה שלנו, הצמחים ניתנים למטופל בצורה שמתאימה אך ורק לו ולא ניתנת להעברה.
הצמחים בתחילה ניתנים לתקופת זמן קצרה על מנת לראות איך המטופל מתמודד עם טעם הצמחים ומה ההשפעות שיש עליו מבחינת סימנים וסימפטומים ולאחר שרואים שהמטופל מתרגל לצמחים ויש שיפור במצב, ניתן לתת את הצמחים לטווח זמן מעט יותר ארוך, כמובן עם שינויים בצמחים ובמינונים בהתאם לשיפור במצב

מטופלים שמתחילים אצלינו טיפול בצמחים, נבקשם להגיע לתור הראשון יחד עם בדיקות דם אחרונות על מנת שיהיה תיעוד של תוצאות הבדיקת דם האחרונה לפני תחילת הטיפול. בייחוד כאשר מדובר על טיפול ארוך טווח בצמחי מרפא, נבקש כול מ’ס חודשים לעשות בדיקת דם על מנת לראות שאין חריגות שנובעות מהשימוש בצמחים. הסיבה היא שהצמחים מעצם לקיחתם כלקיחה פנימית משפיעים על הגוף (כמו כול תרופה ) ולכן על מנת שיהיה מעקב שהכול תקין מבחינת תיפקודי איברים

בשנה וחצי האחרונות הכנסנו לשימוש עוד צורת לקיחה: סירופ, הסירופ מבוסס בשתי צורות: בסיס של דבש או בסיס של חרובים, תלוי בהחלטת המטפל. זו צורת לקיחה מאד ידידותית למשתמש ומחייבת שמירה במקרר אבל מהצד השני היא מעט יותר יקרה ביחס ליתר הצורות בשל התהליך הכנה שלה.
הסירופ הוא צורת לקיחה מאד טובה לילדים שכן לא מורגש טעם הצמחים.