סיפור קטן שלא נגמר על חולת סרטן שד גרורתי

סיפור קטן שלא נגמר על חולת סרטן שד גרורתי

סיפור קטן שלא נגמר על חולת סרטן שד גרורתי

 

בחורה נחמדה בשנות החמישים לחייה עם שני ילדים קטנים בבית,  עם סרטן שד גרורתי (גרורות שנמצאות בכבד, עצמות) שהגיעה לטיפול אלינו בחודש ספטמבר.
הבחורה הגיעה כאשר הפרוטוקול אותה היא מקבלת הוא אייסי שהפך לאחר מכן לטקסול. אותה בחורה עד לקבלת הפרוטוקול הזה, קיבלה טיפול שלכאורה היה נשמע כמו טיפול בכוסות רוח למת.

הבחורה הגיעה אלינו דרך חברה שלה, שהיא גם מטופלת אצלינו וגם היא חולת סרטן. שתיהן עובדות יחד באותה מחלקה במשרד. הסיפור החל בכך, שאותה חברה התחילה עוד לפני הקיץ לספר לנו על חברה שלה במחלקה, שיש הרגשה שהיא יותר מידי נופלת בין הכסאות מבחינת החוסר טיפול שנותנים לה לסרטן שלה. הטענה הייתה שהבחורה קיבלה טיפול הורמונלי לסרטן שנראה על פניו די אגרסיבי והחשש הוא שהיא פשוט תברח כאן בין האצבעות ותמות בסופו של דבר.
לאחר שהיא עברה לאונקולוג אחר, היא החלה לקבל טיפול שנראה קצת יותר נורמלי מבחינת מה שהיא צריכה לקבל לסיפור שלה. היא החלה לקבל את הפרוטוקול של האייסי, כאשר כול הסיפור הזה הגיע כבר לאזור תקופת הקיץ.
החברה שלה שהיא המטופלת שלנו, הציעה לה להגיע אלינו לטיפול כדי לעבור את הפרוטוקול הכימוטרפי ביותר קלות שכן כול פעם לאחר הכימוטרפיה היא הייתה נראית זוועה ומרגישה עוד יותר זוועה.
לאחר חזרתינו מחופשת הקיץ, לאחר עוד מ'ס דברים שהיא ניסתה, לבסוף היא הגיעה אלינו בסוף חודש ספטמבר. אותה בחורה מעט מלאה וגמלונית, צורת הליכתה הייתה הליכה של גרירת רגל במובן מסויים שכן יש גרורות בעצמות כולל בעצמות האגן.
עקב הכאבים המרובים שהיא חווה בעצמות, היא קיבלה תרופות משככות כאב כמו
פרקוסט, האונקולוג הסביר לה לקחת כול 4 שעות כדור בלי לחכות להופעה של הכאב על מנת שלא תסבול בכלל מכאבים. המראה שלה היה נראה חיוור. בנוסף כול פעם שהייתה מגיעה לקבל טיפול כימו הייתה צריכה לקבל מנת דם עקב נפילה בספירות שלה

מבחינה טיפולים ברפואה סינית אז האבחנה הבסיסית בנוגע לסרטן שד היא בעיה שנובעת בציר של איברי הכבד ומערכת העיכול, לקריאת מאמר בנושא שכתבתנו, נא ללחוץ סרטן השד בעיניים של הרפואה הסינית.
התחלנו טיפול בדיקור
שבועי, שהיה מסתיים עם מסאז ושמנית ארומטיים לחיזוק הגוף והקלה על כאבים ובנוסף קבלת צמחים שרשמתי לה, כאשר המרשם התחלק בעצם לשני מרשמים
מרשם אחד שהיה בצורה של קפסולות שלקחה בבוקר והיה בעיקר לטיפול בסיפור המחלה ומרשם שני שהיה צמחים שצריכים לבשל ונגע בנושא ספירות הדם שלה.
מאז ועד היום, למעשה הפעם האחרונה בה הייתה נפילה של ההמוגלובין שלה הייתה כשבוע לאחר הטיפול הראשון שהחלה אצלינו כולל סבל מסויים מתופעות לוואי של לאחר הטיפול.
כשבועיים לאחר מכן, יצא באזור סוכות, היא החלה להרגיש טוב שהיא החליטה אפילו לקחת את בני משפחתה וליסוע לטייל באזור זכרון יעקב.

עד כחודש מתחילת הטיפולים אצלינו היא תמיד הייתה נשכבת על מיטת הטיפולים על הצד שכן אמרה שהיא סובלת מכאבים כולל בזמן שינה, באותה פעם, החלטתי לשאול אותה האם היא מוכנה לנסות לשכב על הגב, ולמרבה הפלא היא ניסתה והייתה המומה מכך שהצליחה ויכלה לשכב כך כחצי שעה לצורך דיקור בחלק הקדמי של הגוף.
למעשה בהסתכלות על מתחילת הטיפול אצלינו ועד היום, אז עד לתחילת אוקטובר, לאחר קבלת הכימו היא הייתה סובלת ממעט תופעות לוואי שכללו נפילות בספירות שלאחריהן הייתה נזקקת למנת דם, בעצם מתחילת אוקטובר היא כבר לא סובלת מתופעות לוואי וספירות הדם שלה באופן כללי במגמת עלייה מתמשכת, כאשר השיא היה ביום ראשון האחרון שבו קיבלתי סמס על הבוקר שבו נכתב שההמוגלובין שלה עומד על 9.7 וזה שימח אותה מאד וגם אותי.
אמנם זה עדיין נחשב יחסית נמוך אבל בהתייחס לכך שכבר מעל חודש וחצי הספירות עולות והיא לא צריכה לקבל מנת דם, מבחינתנו זו הצלחה.

הסיפור עצמו עוד לא נגמר, שכן עוד דרך ארוכה לפנינו כאשר התחנת ביקורת הראשונה שלנו תהיה בחודש ינואר בו היא אמורה לעשות בדיקות כולל סיטי.

בנוסף כמו שאמרתי בתחילה, שהיא הגיעה אלינו היא הייתה הולכת בצורה ממש גמלונית עקב הכאבים מהם סבלה מהגרורות בעצמות, אז בחודש וחצי האחרון, הליכתה מבחינה חיצונית חזרה לצורה נורמלית לגמרי.
ומבחינת המשככי כאבים, אז יש ימים שהיא לוקחת 2-3 כדורים ביום ויש ימים בהם היא לוקחת מעט יותר אבל היא מושכת יותר זמן בין כדור לכדור ולא כמו שהיה לפני כן כול 4 שעות כדור

עדכון  חדש לגבי הגברת הנחמדה, אז בכול התקופה של הטיפולים, היא לא עברה שום מעקב של מארקרים (שאצלה ספציפית לא היו מדד למצב המחלה אצלה), בנוסף לא עברה שום בדיקה אחרת. שבוע שעבר היא עשתה פאט.סי.טי לאחר שלפני כשלושה שבועות סיימה את טיפולי הכימו. היום היא שלחה לי את התשובה שהייתה מאד משמחת.
הגרורות בכבד נעלמו, גרורות בעצמות ובבלוטות גם נעלמו חוץ מבלוטה אחת קטנה שעדיין מעט מוגדלת, כלומר שיפור ניכר ביותר במצבה.
השבוע היא אמורה להיפגש עם האונקולוג שלה שיחליט מה מבחינת המשך טיפול, כלומר האם ממשיכים בעוד סדרה של כימו או משהו אחר עושים או שעוברים רק למעקב.

נראה מה יהיה

 

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *