סימפטומי ראש שהחמירו עם סטרואידים

סימפטומי ראש שהחמירו עם סטרואידים

סימפטומי ראש שהחמירו עם סטרואידים

בחודש יולי הגיעה אלינו בחורה בתחילת שנות החמישים שלה שעובדת בבית חולים. הגברת הגיעה בעקבות התקף חריף ואקוטי של כאב ראש שלווה בטיניטוס (צלצולים באוזניים) . בזמן תשאול התברר שהכאבי ראש החמירו בזמן ישיבה או עמידה ולכן נאלצה רוב הזמן לשכב על הגב.
עקב עבודתה בבית החולים, היא הופנתה לנוירולוג ששלח אותה לבדיקות רבות וכולן חזרו עם תשובה שלילית. בגלל שלא נמצאה סיבה להתקף החריף, היא סיימה את הבדיקות אצל הנוירולוג עם סטרואידים שהחלו במינון של 20 מג ביום והגיעו עד למינון של 60 מג, אלא שהסטרואידים לא רק שהקלו על הבעייה שלה אלא גרמו להחמרה בבעיה. הסטרואידים כמובן נלקחו ל-10 ימים ולאחר מכן עקב ההחמרה במצב הופסק השימוש בהם.

בזמן הגעתה אלינו הסימפטומים העיקריים שהיו לה: כאבי ראש חדים שהשתנו מצד לצד וכמובן הטיניטוס. לטענתה הכאבי ראש בתחילת הדרך שלהם, החלו בצידי הראש ולאחר מכן נדדו לאחורי הראש. בנוסף לטיניטוס, היא גם תיארה הרגשה שבאוזניים יש כמו נוזל אבל פיזית לא היה שום דבר כולל לא היו הפרשות כלשהם מהאוזניים.
מבחינת המראה של האדם, היא נאנחת הרבה, החלק הלבן של העיניים שלה תמיד בצורה כזו או אחרת בגוון אדום והלשון שלה הייתה מאד אדומה כהה- כול אלו מבחינת רפואה סינית מראים על חום ותקיעות באיבר הכבד.
כאשר שאלתי אותה לגבי מצב הרוח והאם יש איזשהוא סטרס בעבודה, השאלה נענתה בשלילה אבל יש סטרס מסויים באויר בבית בעקבות בעיה שצצה לאחד הילדים שלה מול רשויות בית הספר- דבר שנמשך הרבה זמן ועדיין ללא סיום.

מאז ועד היום, יותר מחודשיים טיפול של דיקור וצמחים, המצב ההשתפר כמעט ב-100 אחוזים חוץ מעדיין מידי פעם ולא כול יום של הרגשה כאילו יש אטימות מסויימת קלה באוזניים אבל בעקבות כך שהיא ממשיכה בטיפול אז אני חושב שבקרוב גם זה ייעלם לגמרי

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *