סיאטיקה ודיקור שעשה פלאים

סיאטיקה ודיקור שעשה פלאים

סיאטיקה ודיקור שעשה פלאים

 

חברה של אשתי שהיא במקרה גם האמא של חבר טוב של בננו הבכור, הרימה טלפון לאשתי לפני כחצי שנה בעקבות כאב גב תחתון שהחל להקרין לרגליים שלה. שאלה את אשתי איך ומה ניתן לעשות כדי להקל על מצבה.

 בתשאול של אשתי עלה שהיא כבר סובלת כחודש וחצי מכאבים ברגל ימין כולל ירך ואספקט עליון של כף הרגל יש הירדמות, כולל הרגשה של קוצים באזור עקב הכף רגל. במהלך התקופה עשתה סיטי שהראה מ'ס בליטות של דיסקים וקשת מאד עמוקה של הגב. אורטופד שראתה שלח אותה לפיסיותרפיה שכמובן צריך לחכות כ-3 חודשים (לכן החליטה לבוא לאשתי) במצב של שכיבה על הבטן, מעבר לשעה כבר מתחיל להיות חוסר נוחות וכאבים. לאחר מ'ס , בדיקות שאשתי עשתה, מצאה שיש חוסר איזון באגן הירכיים הוחלט שבתחילה היא תעשה פעמיים בשבוע דיקור שבסופו יהיה גם מסאז. כאשר המטרה העיקרית היא לגרום להחלמה מהירה של הדלקת שנוצרה באגן אבל לא רק שם אלא גם באזור גב תחתון.

בפעם השנייה שהגיעה, אמרה הרגשת ההירדמות נרגעה מעט כולל הרגשת הכאב ברגל שגם הוקלה. בשביל לעזור גם לשרירים, החלה לעשות פילאטיס.

בפעם השלישית שהגיעה, אמרה שיום למחרת הייתה הרגשה של כבדות ומהיום שלישי לאחר הטיפול המצב החל להשתפר- רמת הכאב ירדה בחמישים אחוז.

בפעם הרביעית, אמרה שהכאב ממשיך להירגע כולל הרגשת ההירדמות ברגליים. האורטופד בביקורת אמר שיכול להיות שיש אולי משהו אוטואימוני ולכן מהפחד ממה שהאורטופד אמר לה, קבעה תור לראומטולוג שטען שזה ממש לא המצב ושיש אולי דלקת ברמה הגרמית.

מאותו טיפול ואילך בעצם הוחלט על לעבור לטיפול שבועי ואשתי החלה גם בשימוש של מוקסה כי באותו זמן גם המזג אויר היה יותר קר וירד יחסית הרבה גשם שמהבחינה הסינית, יכול לגרום להחמרה ברמת הכאבים

בפעם השישית שהיה לאחר כחודש מתחילת הטיפולים, ללא כאב והרגשה טובה אבל עדיין בערך חמש אחוז של חוסר נוחות בירך. בנקודת זמן זו אשתיהחלהלקבוע איתה טיפולים במרווח זמן גדול יותר על מנת להתחיל לקבע את המצב.כול הטיפולים האחרונים היו מעט ריגרסיות אבל לא גדולות, במיוחד לאחר הרמה של הילדים שלה.

כיום המצב הוא המשך קיבוע המצב ולכן היא מגיעה פעם בחודש.

הסיאטיקה מבחינת איך אשתי רואה את הדברים

רוב הרופאים רואים את הסיאטיקה שכבעיה הקשורה למערכת העצבים, נובע בעקבות לחץ שנוצר על העצב שרץ לאורך כול הרגל, נוצר כמו קוץ שלוחץ ויותר את הסימפטומים הסובייקטיבים של כול מטופל ומטופל.

 הכאב גב וכאב ברגל, חוץ מיציאה של דיסק, צריך גם לקחת בחשבון את השרירים שנמצאים באיזור ויוצרים את הכאב- רמת המיופסיאל. לרוב כאבים שנוצרים בעקבות הבעיה הזו, לא יהיה ניתן לראות בעיה כלשהיא מבחינה הדמייתית אלא רק בבדיקות פיזיקליות ואז המטרה העיקרית מבחינת הדיקור תהיה לגרום להרפייה של השרירים באיזור כדי שהלחץ שנוצר על העצבים יירד ועל ידי כך תהיה ירדה ברמת הכאב והסירקולציית דם באיזור תשתפר וכך הדלקת עצמה תחלים יותר מהר

ליצירת קשר עם טרואה או קביעת תור, נא ללחוץ כאן

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *