נוירופתיות וראומטויד ארטריטיס אצל מחלימת סרטן שד

נוירופתיות וראומטויד ארטריטיס אצל מחלימת סרטן שד

נוירופתיות וראומטויד ארטריטיס אצל מחלימת סרטן שד

נוירופתיות זו תסמונת נוירולוגית שיכולה להיווצר בכל מיני בעיות ומצבים כאשר העיקריות שבהן, שאותן גם יוצא לי לראות בקליניקה, סרטן וסכרת.
בניגוד לסכרת ששם הנוירופתיות מתבטאות כסיבוך והתדרדרות של המחלה, בסרטן מדובר בתופעת הלוואי של התרופות אותן החולים והחולות מקבלים לטיפול בסרטן.
לרוב 2 המשפחות העיקריות של התרופות בהן ניתן לסבול מנוירופתיות: טקסנים למיניהם, דוגמת: טקסול וטקסוטר ומשפחה שנייה שהיא משפחת הפלטינים למיניהם וכמובן תרופות נוספות.

לרוב תופעה זו ברפואה מערבית תהיה מטופלת ע"י 2 מהתרופות העיקריות ליריקה או סימבלטה. בין היתר בשביל לאבחן ישלחו לעשות בדיקת הולכה חשמלית כדי לבדוק עד כמה חמורה הפגיעה. התופעה יכולה להתבטא כמ'ס רב של סימפטומים: נימול, הירדמות, הרגשה של חול, הליכה כמו על ביצים וכ'ו.

תופעה יכולה להתבטא לרוב באצבעות ובכריות ויכולה במצבים חמורים להתבטא בכל כף היד או הרגל. יש מצבים בהם התופעה מתרחשת גם בידיים וגם ברגליים ויש מצבים בהם רק בידיים או רק ברגלים.

מניסיוני לרפואה מערבית אין הרבה מה להציע בנושא לעומת רפואה משלימה ככלל ורפואה סינית בפרט שיש הרבה מה להציע.
במקרה אותו אציג מראה דבר ראשון את היופי של הרפואה הסינית שגם כאשר אדם מגיע לטפל בדבר מסויים, יש גם השפעה עקיפה על דברים נוספים שלא מאוזנים.

לפני כמס חודשים הגיעה אלינו מטופלת עם נוירופתיות של שנה וחצי, כאשר ברקע יש בעיות שינה, גלי חום והזעות בעקבות הטיפולים שעברה וברקע ראומטויד ארטריטיס שעד לאותה תקופת זמן טופל ע"י ראומטולוג בצורה של מטוטרקסט (כמדומני).

עשינו תשאול של כול הבעיות של אותה גברת נחמדה כולל ניירת רפואית ולאחר מכן החלטנו שהתוכנית הטיפולית תהיה כדלהלן:
דיקור פעם בשבוע, לקיחה של צמחים בצורה של אבקה ובנוסף הפנתי אותה לרפלקסולוגית היות ועיקר הנוירופתיות התבטאו אצלה ברגליים.
*שילוב של דיקור יחד עם רפלקסולוגיה, אני מוצא כשילוב מצויין.

אחד הדברים שהיו בולטים, זה הלשון של אותה גברת נחמדה, לשון שהראתה במחמם האמצעי חיפוי עבה שמנוני וצהוב ובמחמם העליון הרבה סגלגלות.
אם אנסה להסביר זאת ביחד עם הדופק ושאר הסימפטומים והסימנים, אז מדובר בעצם בכך שמערכת העיכול חסומה אצלה עם לחות וחום שגורמים לחוסר פיזור של נוזלים, צי' ודם לקצוות ומהצד השני הריאות לא יכולות לעזור כיוון שיש תקיעות של צ'י ודם שגם תוקעים את הפיזור מטה

נתתי לאותה גברת מרשם באבקה של צמחים שאמורים להוציא הלחות והחום ממערכת העיכול ויחד לעזור לפזר את הצ'י והדם, להניע הדם בריאות ובנוסף הוספת צמח מערבי שידוע כעוצר כאב ובעל אפקט אנטי ראומטי.

לאחר חודש ימים החל להיות שינוי קל בנוירופתיות אבל היה שינוי יותר דרמטי בשאר הפרמטים שלה כמו ענייני השינה, גלי חום ועניין היציאות שגם היה בעייתי. לאחר מכן החלטתי להוסיף בדיקור, גם שיטה נוספת שנקראת: דיקור קרקפת, שיטה שטובה לבעיות אורטופדיות, נוירולוגיות ובדברים נוספים.

ואכן בחודשיים הנוספים שלאחר מכן חל שינוי דרסטי לטובה גם בנוירופתיות, גם מבחינת אופי התופעה שהשתנה למשהו יותר עדין, גם מבחינת המיקום, ממצב של כמעט כול כף הרגל למצב של רק באצבעות.

בחודש האחרון בביקורת אצל הראומטולוג, בגלל שההדמייה הראתה שחיקה של מפרקי האצבעות, הראומטולוג טען שזה כבר לא בתחום שלו, מה גם שהטיפול שנתן כבר לא ממש עבד, אז אמר לה לעבור לאורטופד. לכן החלה לסבול מכאבים באצבעות.

לאחר מכן בחידושי המרשם הבאים, הוספנו גם דגש מבחינת הצמחים והדיקור לאצבעות ואכן הכאבים החלו להיות יותר קלים ולא כול הזמן.

נוירופתיות צריך להבין זו תסמונת שבניגוד לדברים אחרים שנשארים כתוצאה מטיפול בסרטן, ככל שמחכים יותר כך הטיפול הופך לקשה יותר הוא ל א ייעלם ולכן השאיפה להתחיל לטפל בבעיה הזו כמה שיותר מהר, גם במהלך הטיפולים המערביים ואפילו אם נלך עוד צעד קדימה אז להתחיל לטפל כאשר כבר יודעים מה הולך להיות התהליך הטיפולי המערבי.

לייעוץ ויצירת קשר, ללחוץ כאן