מצב אורטופדי מורכב לאחר ניתוח של מתרפאת סרטן שד

מצב אורטופדי מורכב לאחר ניתוח של מתרפאת סרטן שד

מצב אורטופדי מורכב לאחר ניתוח של מתרפאת סרטן שד

סיפור מקרה של מתרפאת סרטן שד ותיקה שלנו שלפני כחצי שנה החלה לסבול מכאבים אורטופדיים חזקים באזור כתף ויד של הצד שנותח שנבע גם בגלל בעיות בחוליות צוואר יחד עם בצקת ובעיה של חוסר תנועתיות של המפרק שגרם לסבל רב כולל איכות שינה ירודה ובעזרת שימוש עיקרי בצמחים, האזור השתפר והכאבים פחתו מה שאיפשר גם להיעזר בפיזיוטרפיה

מטופלת ותיקה שלנו שאנחנו מלווים כבר כ-4 שנים, כרגע ללא שום טיפול מערבי, ועברה כשנה מאז סיום הטיפול. פברואר השנה החלה לסבול מכאבים באזור הכתף, יד שמאל שזו גם היד המנותחת, שזה כשלעצמו מסבך את העניין שכן לא ניתן לדקרה (עד היום בעולם הרפואה הסינית יש מחלוקת מסויימת לגבי דיקור או אי דיקור גפה שבה הוצאו בלוטות לימפה), כאב שהיה רוב הזמן כולל בלילה והיה מוחמר בזמן תנועה. אולטרא סאונד הראה קרע מסויים באחד הגידים אבל לא הסביר את עוצמת ואופי הכאב.

לאחר תחילת הבעיה התחלנו לקחת זאת בחשבון בדיקור אבל המרחק היווה מכשול עיקרי במתן טיפול מיטבי עם הדיקור לבעיה, על אף שהיא חוותה הקלה לאחר כול טיפול דיקור (בגלל המרחק מגיע רק פעם בשבועיים לטיפול). כחודש לאחר תחילת הבעיה, החליטה להגיע לאבא של חברה באופן פרטי, שכן הוא אורטופד ושהוא יבדוק אותה. לפי הבדיקות שהוא עשה, הגיע להחלטה שהבעיה נובעת מחוליות הצוואר ולא מהכתף, כמובן שרשם לה משככי כאב מעט יותר חזקים שמהם סבלה מתופעות לוואי.

חודש נוסף לאחר מכן, החלטתי להוסיף צורה נוספת של לקיחה של צמחים– טינקטורה, לתת משהו ספציפי להקל על הכאבים בשינה, כדי שלפחות השינה תהיה מעט יותר טובה. עד לפני חצי שנה כמעט ולא השתמשנו בטינקטורה, צורת לקיחה שאם מתאימה לקונסטיטוציה של המטופל ולבעיה, יכולה לתת פיתרון טוב לריפוי בעיות. צורת לקיחה שעוד בכתבים העתיקים כבר דיברו עליה והשתמשו בה, שכן לאלכוהול יש אנרגטיקה חמה ומניעה שחודרת ישר לרמת הדם.

בגלל אותו חומר וצורת לקיחה, התחלנו עם מינון קטן כדי לראות שאין תופעות לא רצויות ולאחר כיומיים שראינו שהכול בסדר, העלנו את המינון. לאחר עליית המינון התחלנו לראות שיפור מסויים בכאבים בלילה וגם אותו החומר עזר לשינה עצמה. באותו שבוע הלכה לביקורת אצל המנתח, שאמר כך:

כול האזור בצקתי וקשה לתנועה, כמעט כמו כתף קפואה וזה בין היתר בגלל ההקרנות  ולכן צריך להתחיל פיזיוטרפיה

כשלושה חודשים לאחר תחילת הבעיה, החלה בהמלצת המנתח פיזיוטרפיה מה שגרם להחמרה בכאבים. החלטתי להרכיב, בנוסף לצמחים הרגילים למניעה של חזרת המחלה ובנוסף לטינקטורה של החומר הבודד לטיפול בכאבים, עוד מרשם ספציפית לבעיית הכתף בצורת טינקטורה בגלל עניין המרחק שלא נותן לנו לטפל בבעיה האורטופדית שלה בצורה מיטבית.

כשבועיים לאחר תחילת השימוש במרשם החדש, ראינו שיפור בעוצמת ותכיפות הכאבים ברמה של 50% ובזכות זה גם כבר לא היה צורך להשתמש במשככי כאב.

היום כאשר הגיעה לטיפול, סיפרה שהכאב מבחינת עוצמה ותכיפות השתפר מהתחלה ועד היום ברמה של 70% הקלה שכוללת גם שיפור בתנועתיות המפרק. סיפרה שגם החלה עכשיו פיזיוטרפיה ספציפית למפרק הכתף.

במקרים אורטופדיים לרוב חושבים ישר על דיקור ומוקסה וכמובן גם מסאז עם שמנים ארומטיים אבל כאשר מסיבה כזו או אחרת לא מתאפשר, טוב לדעת ולראות שיש צורת לקיחה נוספת שניתן לקחת בחשבון כדי לטפל בבעיה, כמובן שהכול תלוי בסוג הבעיה וקונסטיטוציית המטופל

אם גם לכם יש בעיה כזו או אחרת, נשמח לעזור, ליצירת קשר