כאב פנטום לאחר כריתת שדיים בחולת סרטן שד

כאב פנטום לאחר כריתת שדיים בחולת סרטן שד

כאב פנטום לאחר כריתת שדיים בחולת סרטן שד

 גברת נחמדה בשנות השישים לחייה, שהגיעה אלינו באזור חודש יוני, כאשר כשנה לפני כן היא עברה כריתה של שד שמאל ובעקבותיו גם שד ימין כיוון שהיה לה סרטן. בעקבות הניתוח הוכנסו לה מותחנים ולאחר מכן היא לא הייתה מעוניינת לעבור שיחזור שדיים. בנוסף הבחורה היא בחורה בעלת מבנה מלא.
היא הגיעה אלינו כאשר היא סובלת מכאב חד וחזק באזור של הניתוח בשני הצדדים, משהו שניתן לתאר כמעין כאב פנטום, שזה לא דבר כל כך שכיח.

כאשר הגברת הנחמדה הגיעה אלינו היא הייתה כבר עם כדורי ליריקה שקיבלה מהרופא שהיה אמור לנהל לה את הסיפור של הכאבים אך ללא הצלחה מרובה, שכן הליריקה גם לא גרמה להטבה בכאבים ובנוסף גרמה לה לסחרחורות, שזה תופעת לוואי של הליריקה

בתחילה עבדתי איתה בסוג של דיקור שנקרא דיקור מרידיאני, כאשר הנקודת מוצא הייתה שמבחינה סינית, יש לה חסימה של מרידאן הפריקרדיום. עבדתי עם הגברת בגישה הזו למשך כשבוע וחצי אבל לא הצלחנו להשיג השפעה טובה על הכאב ואז לאחר מכן החלטתי לעבור לגישה אחרת, למרות שלרוב אני נותן יותר צאנס, אבל משום מה הייתה לי הרגשה ולכן עברתי לגישה של מחלות ברפואה סיניתכתיבת מרשם של צמחים סיניים למטופל.

לאחר בירור מעט יותר מעמיק בנושא הכאבים וההרגשות שיש לה, החלטתי שמדובר על מחלה שנקראת: חסימת חזה והיא מגיעה מספר, שכיום מגדירים אותו כספר שמדבר על מחלות כרוניות.
מחלה זו היא מחלה שנובעת לרוב עקב הצטברות של לחות באוזר החזה ובעקבותיה בעצם יש האטה בזרימה של הצ'י והיאנג באזור וזה מה שגורם לכאב.
בדיעבד השינוי שביצעתי מבחינת הגישה שלי לכאב שלה התברר כסיפור הצלחה, שכן מאותו יום ובמשך חודש ימים שהיא הגיעה לטיפולים היה המשך שיפור עקבי ומתמשך עד למצב שבאמצע אוגוסט, לפני שנסעתי עם משפחתי לחופש, בעצם הגענו למצב שלא היה לה כאב בכלל עד היום בעצם.

במקרה הזה לא יצא לי להשתמש בצמחים אלא רק בדיקור, כאשר בחודש הראשון עשינו פעמיים בשבוע דיקור ולאחר מכן עוד כחודש ימים של טיפול, עברנו לפעם בשבוע של דיקור

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *