ילדון נחמד עם סטרידו כרוני

ילדון נחמד עם סטרידו כרוני

ילדון נחמד עם סטרידו כרוני

אתמול הגיע לקליניקה שלנו ילדון נחמד בן 5 דרך חברה, שסובל כמעט מאז שנולד מסטרידו. האמא תיארה זאת שבשנה אחת, 300 ימים מתוכה הוא נמצא עם סטרואידים עקב התקפים חוזרים ונשנים שנמשכים משבועיים ועד כ-3 חודשים.
לרוב בהתקפים ממש קשים זה מתפתח בסוף לדלקת ריאה שדורשת אישפוז.

הילדון מאז שנולד עד גיל 3 חודשים סבל מסטרידו, לאחר מכן עד גיל 5 חודשים הייתה הפסקה ואז שוב התחיל לסבול מכך עד בעצם היום הזה.
בחודשיים האחרונים היה ללא התקפים, כמו שהאמא תיארה:" חשבתי כבר שהסיפור מאחורינו" אבל בעצם עקב כך שהסיפור חזר שוב, היא החליטה להרים טלפון ולהגיע.

הילדון מקבל באופן קבוע 2 משאפים שרשם מומחה למערכת הנשימה, כאשר אחד מהם הוא ונטולין והשני, אם אני לא טועה אמור לייבש ליחה. מאז שהחל ליטול סטרואידים, האם טוענת שהנזלת שלו הפכה לירוקה.
ההתקפים שלו מגיעים לרוב בלילה ואז ההתקף יכול להימשך כשעתיים עם חוסר הפסקה בין שיעול לשיעול וחוסר אפשרות של הכנסת אויר. האם טענה שלפעמים זה מגיע למצב כזה שהשכנים חושבים שיש להם כלב בבית או שמשהו מוזר קורה בגלל הקול הזה שיוצא בשיעול.

בזמן של התקף מאד קשה, הם הולכים לבית החולים ואז נותנים להם סוג של סטרואידים מאד חזקים שגורם להפוגה של חמישה ימים אבל הילד עצמו מבולבל לגמרי, לא יודע מה הוא רוצה וכ'ו

הסימפטומים האחרים שלו בגדול דיי בסדר, חוץ מיציאות מעט קשות לאחרונה והעור של הגוף שלו שהפך ליובש עקב עונת הסתיו שהגיעה אלינו ושני דברים אלו קשורים מאד לבעיה שלו מבחינת רפואה סינית.

אשתי, טרואה, עשתה לו טיפול בשונישין במשך כשעה שכלל מסאז עם שמנים. קבענו שניפגש בשבוע הבא אלא אם כן יגיע שוב התקף יחסית חריף.כמובן שגם דיברנו איתם על נושא התזונה

כחלק מהשירות שאנחנו נותנים, יום למחרת הטיפול הראשון, אנחנו יוצרים קשר עם המטופל לראות איך הוא מרגיש במיוחד במקרה כמו זה, שההתקף לרוב מגיע בלילה.
האם אמרה לנו כך:

אני חייבת להודות לטרואה על הטיפול המסור, זה היה לילה ראשון מזה תקופה שהילד ישן בצורה מאד שקטה. פעמיים שמעתי אותו משתעל אבל זה היה שיעול הרבה יותר רגוע ונראה שהשיעול היה בכוונה של להוציא הרבה ליחה שלא הצליח לפני כן

כמובן שזה הולך להיות מסע ארוך של עליות ומורדות אבל לאחר טיפול ראשון, שתהיה כזו תגובה, זו הרגשה מצויינת גם לנו ובטח ובטח לאם

 

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *