טריגר פינגר

טריגר פינגר

טריגר פינגר

trigger finger

 טריגר פינגר או בשמו העיברי אצבע הדק, עקב שימוש יתר או לחץ שנוצר על הגיד יש בעצם היתפסות מכנית ואז יש היתקעות של האצבע ולרוב בשביל ישר האצבע , צריך להיעזר ביד השנייה ויש היווצרות של כאב

למעשה תופעה זו יכולה להיגרם בכל אחד מהאצבעות.

אין סיבה נראית לעין להיווצרות מצב זה למעט דלקת באחד הגידים של אותה אצבע שנתקעת. למעשה מה שקורה זה שהגיד מצליח להחליק ממקומו בעקבות הדלקת וגירוי ממושך של הגיד יכול ליצור הצטלקות או עיבוי .
לרוב מי שעלול לסבול מתופעה זו אלו אנשי מקצוע שמשתמשים הרבה בידיים ובאצבעותיהם, כמו: חקלאים, עובדי תעשייה, מוזיקאים ובעידן בו אנו חיים, גם לא מעט הייטקיסטים. לרוב תופעה שנפוצה יותר אצל נשים מגברים ולרוב בגילאים של .40-60.

טיפולית לרוב הרופא ינסה תרופות אנטי דלקתיות או זריקות לתוך הגיד עצמו ואם גם זה לא יעזור אז ילכו ישר לכיוון ניתוח.

סינית

מבחינה סינית כאשר מגיע מטופל חדש, יש חשיבות לאיזו אצבע סובלת מהתופעה וזה בודקים בתשאול הראשון. לאחר שעושים האבחנה הסינית, כאשר כמובן תלוי במבנה הגוף של המטופל, כולל דופק ולשון, יש מעורבות של לחות, לצורך העניין, סוג של בוץ שמצטבר באותו מפרק-מרידיאן והוא זה שגורם לתקיעות של המפרק.

לאחר התשאול והאיבחון עוברים לשלב הטיפול, שלרוב לפי הניסיון של אשתי, כולל דיקור גוף, לרוב גם יכול לכלול דיקור קרקפת.
אחד מהכלים השימושיים ביותר לפי הניסיון של אשתי, הוא שימוש במוקסה על המפרק וגם לאורך אותו מרידיאן פגוע.
כמובן שלא רק האיזור עצמו שפגוע אלא לוקחים בחשבון את הגידים שלאורך האמה.

לאחר מכן ניתן לעשות מסאז עם שמנים ארומטיים, שזה בעצם שימוש חיצוני של צמחים שיכול לעזור בהורדת הדלקת, עצירת הכאב, כולל גם שימוש במשחה שאנחנו משתמשים בה הרבה שעשוייה מצמחים ושרפים אנטי דלקתיי, עוצרי כאב ומרפאי דלקת שגם יכולים לעזור בזמן שהמטופל בבית עד להגעתו לטיפול הבא.

כמובן שלרוב זה תלוי בכמה חמורה התופעה אבל מניסיון אשתי, ניתן גם להימנע מניתוח.

ליצירת קשר וייעוץ, ליצור קשר