טיפול סיני להעלאת ספירות לבנות

טיפול סיני להעלאת ספירות לבנות

טיפול סיני להעלאת ספירות לבנות

 בעבר העלינו פוסט לגבי מטופלת שטופלה אצל מישהו שהיה הופך אותה לקיפוד, למעבר לפוסט

אותה מטופלת בתחילה שהגיעה אלינו, אחת הדברים העיקריים שהיה חשוב לה, זה קבלת עזרה בהורדת הצורך בהזרקת תרופה שגורמת לחיזוק מח העצם ועל ידי כך בעצם הספירות חוזרות לנורמה בעקבות דיכוי מח העצם ע"י הכימוטרפיה. אותה זריקה הייתה גורמת לה לחולשה רצינית יחד עם כאבים בעצמות וכול מיני סימפטומים לא מי יודע מה נחמדים
במהלך הטיפולים אצלינו הצלחנו להתגבר על הצורך בזריקות והמטופלת הייתה מרגישה טוב.
לפני כחודש וחצי לערך, המטופלת עברה בדיקת פאט סיטי שבעקבותיה נראה שיצאו 2 גרורות חדשות וקטנות באזור אגן הירכיים, בעקבות המימצאים החדשים, האונקולוגית שלה החליטה על שינוי הפרוטוקול שעכשיו קבלת כימוטרפיה חדשה ולא כל כך קלאסית לטיפול בסרטן שד, בשם:
ג'אמזרסוג של כימו שיותר נפוץ למצב של סרטן לבלב. כאשר הייתה גם אופציה לכימו אחר אבל עקב כך שלמטופלת עבר של קוליטיס, האונקולוגית החליטה בסוף ללכת על האופציה הראשונה בנוסף להרצפטין

אחת מתופעות הלוואי של התרופה היא נפילה יותר גדולה של הספירות הלבנות יחסית לכימוטרפיה שהייתה מקבלת עד עכשיו. המטופלת קיבלה פעם אחת את הכימו החדש והזריקה פעמיים את התרופה לחיזוק מח העצם והספירות בקושי גירדו את המרכז שבין הגבול התחתון והעליון של הנורמה ובפעם שלאחר מכן דחו את הטיפול עקב נפילה של הספירות.

בטיפול שעשתה אצלינו לאחר מכן החלטנו ביחד שבמידה ובפעם הבאה עדיין הספירות יהיו נמוכות, נוסיף מרשם של צמחים לחיזוק הספירות, בנוסף למרשם האנטי סרטני שהיא מקבלת וכך היה.
בטיפול כימו הבא, הספירות המשיכו להיות נמוכות ואז הזמנו מרשם חדש לספירות ועקב כך שהמרשם הגיע אליה יום לפני טיפול הכימו, ביקשנו ממנה לקחת את הצמחים החדשים ביום וחצי בנוסף ל2 ההזרקות שעשתה.
ביום הכימו, יצרנו עימה קשר על מנת לברר מה היה עם הספירות ולשמחתינו, גילינו שהספירות עברו את הגבול העליון של הנורמה, הרופאים אמרו לה שאין צריך לעשות עוד זריקות עקב כך שהספירות היו הרבה מעל הנורמה.

כמובן שכאשר הזמנו את הצמחים כבר קבענו את אופן הלקיחה של הצמחים בכלל בנוסף לדיקור, כך שבשבועיים שהיא מקבלת את הטיפול הכימי, בבוקר תיקח את הצמחים האנטי סרטניים ובערב תיקח את הצמחים מחזקי הספירות ובשבוע שיש לה חופש מהכימו, תיקח פעמיים ביום את הצמחים האנטי סרטניים

 

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *