חולה סרקומה 28 שנים

חולה סרקומה 28 שנים

חולה סרקומה 28 שנים

במהלך חודש יוני קיבלנו לקליניקה שלנו חולה סרקומה 28 שנים. החולה בשנות השישים לחייו, עובד בהנדסה ורזה כמקל. כאשר הגיע אלינו, הוא אמר שכבר ניסה כחצי שנה טיפול ברפואה סינית אצל מישהי ידועה אבל הבעיה העיקרית בין מ'ס בעיות שהיו זה שהיה צריך להשאיר שם חצי משכנתא ולכן חיפש דרכים אחרותכאשר הגיע, נכנס אלינו לקליניקה אדם רזה, מתנשף בכבדות עם סחרחורות שלטענתו בקושי יכול ללכת 10 מטר וגם אז צריך לעשות מ'ס עצירות כדי להחזיר את נשימתו. מבחינת ההיסטוריה הרפואית שלו, הוא עבר כמה וכמה פעמים כימוטרפיה כולל רדיוטרפיה לאיזור הלב ששם כרגע הגידול שלו יושב עם חדירה לריאה. בכול ההיסטוריה שלו הוא גם עבר 2 אירועי לב ולכן בין היתר שמו לו דפיברילטור, עבר קיצוץ בקיבה שלו עקב הסרטן וגם חיתוך בושט.

מבחינה סינית כאשר דיברנו בתישאול הראשוני אז איבחנתי לו 2 מחלות עיקריות: חסימת חזה ומחלת חולשה.
לטענתו יש לו תיאבון והרגשת רעב אבל עקב הקיצוץ שעשו לו בקיבה אז הוא לא יכול לאכול הרבה וגם כאשר אוכל, לאחר מכן צריך ללכת לנוח שכן זה מרגיש כבד לו. בנוסף עקב כך שהוא לא גר עם אשתו, יש לו בעיה להכין אוכל טוב ומזין כמו שדיברנו עליו בתשאול, הוא אוכל הרבה דברים שבלשון המעטה לאדם בריא לא טוב לאכול אז בטח ובטח לאדם חולה כמוהו.

בסיום התישאול, הוחלט שיעשה בתור התחלה פעמיים בשבוע דיקור, יתחיל לקחת צמחים וינסה להשתפר מבחינת התזונה.

התחלנו לרוץ עם הטיפול ומשבוע לשבוע הוא החל להרגיש שיפור ובסוף חודש יוני, הוא הגיע והודיע לי שבזכות זה שהוא מרגיש טוב, הוא החליט שבחודש אוגוסט יטוס לחתונת אחייניתו באירופה. הייתי שמח על כך שהוא מרגיש טוב למרות שאמרתי לו שעדיף שאולי יתייעץ עם האונקולוג שלו.

המשכנו בטיפולים ובאמצע חודש יולי הוא כבר לא הרגיש בכלל כבדות או חוסר נוחות בחזה כמו שהרגיש בתחילה וגם העייפות שלו לאט לאט השתפרה.

בגלל שאנחנו לא קוסמים אז כמובן שהיו בדרך מ'ס אירועים של ריגרסיות קלות בהרגשה אבל לאחר מכן חזר להרגיש טוב. באוגוסט הוא עשה סיטי לביקורת ושם ראו שיש הקטנה של הגידול בלב אבל מ'ס קישריות חדשות נוצרו בריאה.

בערך בשבוע וחצי האחרונים הוא החל להרגיש אפילו שיפור ניכר יותר בהרגשה שלו מה שחיזק אצלו את עניין האפשרות שיטוס לחתונה. במהלך כול החודש וחצי האחרונים, הוא תיאר את השיפור אצלו מהבחינה הזו שבהליכות, הוא כבר לא צריך לעצור בדרך על מנת להחזיר לעצמו את הנשימה, אם בעבר לאחר ארוחת הצהריים היה חייב לנוח, כי עכשיו אין לו צורך בכלל.

לפני כשבוע וחצי בשעות הצהריים קיבלתי פתאום סמס שהיה כתוב בו כך

היי אריק, הגעתי בשלום ליעדי, חגגתי בחתונה עד 1 בבוקר ללא הרגשת עייפות כלל.

אפילו רקדתי כמה צעדים ואני מרגיש מצויין

לאורך כול הטיפול באדום הנכבד מההתחלה, כמו שכתבתי האבחנה הייתה של מחלת חסימת חזה עם חולשה כאשר מה שבלט בלשון זה החיפוי המקולף במחמם העליון יחד עם חוסר חיפוי בצידי הלשון ויחד עם זאת הלשון הייתה אדומה ומהצד השני הדופק היה חלש ועמוק עד כמעט ללא הרגשה.

מבחינת האסטרטגיה: הכוונה הייתה לחזק כבד וכליות, הזנת הריאה ויחד עם זאת הנעה של צי ודם והקטנת מסה.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *