לאחר הטיפול

לאחר הטיפול

מניסיוננו, החולים מאד רגישים לדיקור או צמחי מרפא, כאשר מצב זה הוא לא רק כאן בארץ אלא גם בהרבה מדינות אחרות במערב, בניגוד למצב במזרח ויותר ספציפי בסין. דבר זה נובע בעיקר מסיבה אחת עיקרית והיא המסורת, כלומר במזרח יש להם מסורת של 5000 שנה של לקיחת צמחים וטיפולי דיקור. הקיבה והגוף שלהם פחות רגישים ללקיחה של צמחים ביחס למערב, שפה יש הסטוריה של מ'ס עשרות שנים בודדות

לאחר התחלת הדיקור עצמו, המטופל ירגיש תחושה שיכולה להיות אחד מהדברים הבאים, על אף שזו תחושה סובייקטיבית: הירדמות, נימלול, מלאות, כבדות או שריפה, לפעמים גם יכולה להיות תופעה של הקרנה מהנקודה בה דוקרים למקום אחר (יכולה להיות הרגשה על אותו מרידיאן או בכלל במקום אחר בגוף).יש לא מעט חולים כאן בארץ שמתארים את התחושה הזו כמעין כאב, אבל כאב ששונה מהכאב הרגיל הידוע שאנשים רגילים חווים.
מטופל שפעם ראשונה מקבל דיקור, יראה לרוב סימני עייפות לאחר הטיפול ולכן העדיפות היא שלאחר הטיפולים הראשונים בהם עושים דיקור, ללכת לנוח ולא להמשיך בשיגרת יום רגילה

בדרך כלל לאחר דיקור יש לצפות לאחד מארבע התופעות הבאות:
שיפור מיידי- שיפור במצב, שלאחר מ'ס ימים לאט לאט מתפוגג מעט אבל לא חוזר לאותה רמה ואז הכי טוב לעשות עוד טיפול כדי להמשיך את השיפור, זה בדרך כלל רואים במצבי כאב שונים.
החמרה שלאחריה הטבה- המחטים גורמות לסטימולציה(גירוי של האיזור המטופל) לכן לפעמים יש החמרה במצב, לדוגמא: במידה ומדובר בכאב כלשהוא, האזור לאט לאט התנועתיות של האנרגיה (צ'י) באותו מקום משתפרת ואז כול האזור נרפה ומשתחרר ואז נוצרת ההקלה.
אין החמרה ואין הטבה- יש מקרים בהם אין החמרה ואין הטבה
החמרה- מצב שלא כל כך שכיח, בדרך כלל נגרם עקב איבחון או טיפול לא נכון של המטפל שבעטיו יש החמרה במצב

עם לקיחה של צמחי מרפא סיניים זה שונה, כלומר שאדם בא לקבל טיפול, הגוף, אם מסתכלים על התמונה הגדולה נמצא בחוסר איזון כלשהוא ולכן לאחר מ'ס טיפולים, השיפור או חוסר שיפור יהיה יותר מורגש ע"י המטופל במידי ולאורך זמן, השיפור יהיה פחות מורגש ע"י המטופל ויותר יורגש ע"י המטפל בזמן האיבחון של הלשון והדופק.
זאת אחת הסיבות שבעטיין כאשר אנו רושמים צמחי מרפא למטופל, מתחילים במינון של צמחים שמספיק לשבוע, על מנת לראות איך המטופל מסתדר עם טעם הצמחים, איך הגוף מסתגל לצמחים ומה משתפר או שלא.
בדרך כלל אחד הדברים היותר חשובים לשים לב שבגללם גם נותנים מינון לשבוע זה הסתגלות מערכת העיכול לצמחים, שכן זה המקום הראשון בו יהיה שינוי, לדוגמא: יכולים להיווצר סימפטומים של מלאות בבטן או ירידה בתיאבון או יציאות רכות או אפילו נטייה לעצירות ולכן המטופל חייב לשים לב לכל הדברים האלו.