הפרחים והעיניים

הפרחים והעיניים

הפרחים והעיניים

בננו:

מה אבא, הפרחים האלו יכולים לעזור לרפא לי את העיניים?

לפני כשלושה שבועות עד חודש בערך, בננו הבכור החל לסבול ממה שנראה כדלקת עיניים, שהתבטאה בעיקר בגרד לאורך שעות היום עם אודם בעיניים. הגרד התבטא בריבוי מיצמוצים של העיניים. לאחר כשבוע שהעניין החמיר, אשתי לקחה אותו לרופאת ילדים שרשמה לו טיפות כלשהם (לא אנטיביוטיקה), טיפות שלקח כשבוע וחצי ולאחר מכן החלה פתאום החמרה לאחר שהייתה רגיעה. בעיות העיניים הללו מוכרות לנו כבר מהעבר, כי מידי פעם בעונות מעבר הוא סובל מהן.

לאחר שראינו שהגרד שוב החמיר, לקחתי אותו שוב לרופאת הילדים וזה היה בערב חג סוכות השני, כאשר יום למחרת היינו אמורים לצאת לקמפינג עם חברים. הגענו לרופאה והיא החלה לגעור בי על כך שהיא זכרה שאמרה לאשתי שצריך לקחת אותו לרופא עיניים כיוון שהוא חייב לקבל סטרואידים. התעקשה על כך שאנג'ס למכרז תורים עד שאקבל בהקדם תור. הרופאה טענה שהיא פוחדת לרשום לו סטרואידים ופוחדת לתת לו טיפות אנטיביוטיות ולבסוף בגלל הטיימינג, החליטה לבסוף לרשום טיפות אנטיביוטיות על אף הפחד שלה וכדרך אגב רשמה לו גם סירופ שלאחר מכן בבית המרקחת התברר לי שזה אנטי היסטמין.

החלטנו אשתי ואני שניתן את הטיפות אבל האנטי היסטמין לא ניתן ונראה מה יהיה בקמפינג, אם העיניים ישתפרו אז בסדר ואם לא ארשום לו צמחים, היות ובעיה זו גם מהעבר לא כל כך מגיבה טוב לשונישין. לצערנו הרב בקאמפינג הגרד והמיצמוצים החמירו כך שהטיפות לא פתרו הבעיה, חזרנו הבייתה ורשמתי לו צמחים ב-2 צורות:
1. צמחים לבישול שכן זו בעיה אקוטית וצריך להשתמש בדרך הכי פוטנטית וחזקה. הצמחים היו תערובת של צמחים סיניים יחד עם מערביים, דבר שבשנה האחרונה אני עובד איתו יותר ויותר.
2. שטיפה חיצונית של הצמחים שרואים בתמונה.
יום למחרת, לאחר שהזמנתי הצמחים, הם הגיעו והתחלנו לבשל הצמחים, בדיוק הבן שלנו הגיע ושאל האם הדברים הגיעו ואמרנו שכן. אמרתי לו בוא תראה, אז כאשר ראה את הפרחים אז הוא אמר:

אבא, הפרחים האלו יכולים לטפל לי בעיניים?

כמובן שאמרתי שכן, היות ויש להם תיפקוד רפואי

הוא החל לשתות הצמחים פעמיים ביום ובנוסף עשה 3 פעמים שטיפות של העיניים ולאחר כ-3 ימים לערך המצב כבר השתפר מאד

המטרה שלנו בסיפור הנל להראות שלרפואה סינית יש הרבה מה להציע גם בתחום האקוטי, לא בכוונה להחליף את הרפואה המערבית אלא ככלי משלים ולפעמים ככלי טיפולי תחליפי, כמובן לאחר בדיקה של רופא, כמו במקרה הנל.

לייעוץ או קביעת תור, ללחוץ כאן