הסתיו קרב ובא לו

הסתיו קרב ובא לו

הסתיו קרב ובא לו

אפשר כבר להרגיש זאת באויר, במיוחד בשעות הבוקר המוקדמות, כאשר יש קרירות באויר ואז בהמשך היום מתחמם ובשעות הערב מתקרר לאט לאט. אפשרי להרגיש זאת בכך שמזג האויר כבר לא כל כך יציב, כמו שאמרו החזאים שהיום ומחר יהיה חם עד שרבי ויום למחרת כבר יתקרר עד מצב של טיפטוף.

כן הסתיו קרב ובא לו…ונחשו מי מגיע עימו?! אכן כן עונת המחלות בפתח. כול אלו שיש להם נטייה לחטוף התקררויות חוזרות ונשנות או שאלו הילדים שיש להם אלרגיות ומחלות של מערכת הנשימה ואם זה אלו שסובלים מבעיות אורטופדיות שהם הנביאים הכי טובים לשינוי במזג האויר שכן כאשר הלחות עולה ומתחילים להיות שינויי טמפרטורה יחסית קיצוניים הם אלו שסובלים ראשונים

אז מה עושים אתם שואלים? מגיעים להתחיל טיפול ברפואה סינית שכן על ידי זה ניתן למנוע ולאזן את מערכת החיסון שכמה שפחות או שבכלל הילד או הולד יעברו את עונת המעבר בצורה חלקה יותר, שכמה שפחות נסבול ממערכת הנשימה וכמה שפחות יכאב לך או לך בעקבות שינויי מזג האויר.

מערכת החיסון בראי הרפואה הסינית

מערכת החיסון דרך ראי הרפואה הסינית בעצם נשענת על ידי קשר בין 2 מערכות עיקריות: הריאה וטחול-קיבה

מערכת הנשימה-ריאה- לכול איבר בפיזיולוגיה של הרפואה הסינית יש קישור לחלק בגוף. לריאה יש קשר גם על האף וגם על העור, לכן מגדירים את הריאה כשר החוץ של הגוף (הגוף מתואר בעצם כמעין ממלכה). יש תיאוריה של מחלות ברפואה סינית שניתן לדמות אותם למחלות אפידימיולוגיות ובתיאוריה זו הגורם מחלה חודר דרף האף והפה לגוף. מהצד השני יש תיאוריה שמדברת על הגוף כמעין בצל שמחלוק ל-6 שכבות ושם הגורם מחלה חודר דרך העור לגוף.

לגן כאשר הריאה חלשה, העור חלש, מה שמראה על כך שגבולות הממלכה חלשים ואז ניתן לחטוף התקררויות חוזרות ונשנות בצורה יותר תכופה ולכן אחת המטרות היא לחזק את הריאה על מנת שגבולות הממלכה-העור יהיה יותר חזק או בשליטה יותר טובה על ידי הריאה וכך נמנע כניסת מחלות

מערכת העיכול-טחול-קיבה- מהצד השני למערכת העיכול יש 2 תיפקודים עיקריים בהקשר למערכת החיסון. מצד אחד מערכת עיכול חזקה לא מייצרת לחות בגוף שלאורך זמן יכולה להשפיע על תיפקוד הריאה בצורה של היווצרות ליחה ולאחר מכן היחלשות הריאה והיווצרות של סימפטומים במערכת הנשימה. יש משפט ברפואה סינית שאומר:

מערכת העיכול יוצרת את הליחה אבל מי שאחראי על איחסונה היא מערכת הנשימה

זאת הסיבה שלרוב במצב של בעיה במערכת הנשימה, ברפואה סינית מתייחסים גם למקור שהוא מערכת העיכול.

אספקט אחר של מערכת העיכול הוא שככל שנאכל אוכל יותר מזין ובריא, כך שמערכת עיכול תייצר סוג של אנרגיה (יש סוגים רבים של אנרגיה)שמגיע להזין וללחלח את העור וכך שוב בצורה ישירה ועקיפה נגרום לחיזוק העור והריאה

דוגמא לקשר בין נזלות ואלרגיות לבין אוכל לא טוב ולא בריא זה דלקות אוזניים חוזרות ונשנות בתינוקות וילדים, כלומר לא מספיק לטפל בהצטברות של הנוזלים באוזניים אלא צריך לקחת בחשבון את נושא התזונה שכן אם לא כך, הנוזלים יחזרו ויצטברו.

דוגמא נוספת היא מחלת האסטמה, ככל שנטפל במחלה ובסימפטומים, אם לא נשים לב לתזונה בצורה של אכילת דברים יותר חמים ומחזקי ריאה, דוגמת צנון, כלרבי או מהצד השני אגסים ותאנים שמלחלחים את הריאה על אחת כמה וכמה עכשיו שנכנסים לעונת הסתיו שמתאפיינת ביובש, זה לא יספיק לטפל בעצם בשורש הבעיה.

אנחנו בקליניקה מטפלים בדיקור סיני-יפני, צמחי מרפא סיניים ותזונה וככל שמקדימים בטיפול על מנת להימנע מכול הבעיות כך ייטב

בנוסף למאמר שכתבנו בנושא התזונה בעונה זו לפי הספרות העתיקה, ללחוץ כאן

ליצירת קשר על מנת להתחיל טיפול בהקדם, ללחוץ כאן

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *