הנערה והפציאליס

הנערה והפציאליס

סיפור מקרה של נערה בת 15 שסובלת מפציאליס, בת של מטופלת שלי חולת סרטן שד

לפני כשלושה שבועות התקשרה אליי מטופלת שלי, חולת סרטן שד, ואמרה לי, אריק אני לא יודעת מה לעשות, הבת שלי לפני מ'ס ימים חזרה מבית הספר וכמעט התעלפתי, היא חזרה כאשר חצי פנים שלה משותקים. עניתי לה מה יש לשאול, צריך להביא אותה לאשתי שתבדוק אותה ולהתחיל טיפול. קבענו שתביא את הבת שלה יומיים למחרת- בסוף הדיקור עזר לשיתוק פנים

למחרת היום התחלנו במ'ס טלפונים שכן הבת פחדה בעקבות דברי הרופא שאמר לה רק לנוח ולא להעיז לעשות משהו, בנוסף קראה באינטרנט בבלוג מסויים בו נאמר שהייתה מישהי שעשתה דיקור שהחמיר את מצבה. לאחר שהמטופלת שלי הסכימה שעליהן להגיע, היא אמרה לי טוב אני אתן לך את הבת שלי שתנסה לדבר איתה, אך ללא הועיל, הבת שלה ממש פחדה בעקבות דבריי הרופא.

לאחר מ'ס שעות קיבלנו טלפון שלצער המטופלת שלי הבת שלה כרגע לא רוצה ויחכו עם זה כשבועיים ואז שוב יגיעו.
כיומיים לאחר מכן, יום שבת בערב המטופלת שלי התקשרה שוב ואמרה, טוב, הצלחתי לשכנע את הבת שתגיע ולכן אני רוצה לקבוע תור לאשתך. קבענו תור ליומיים לאחר מכן ואז הן הגיעו.

בתשאול מצאנו שהרופא נתן לנערה ל-10 ימים סטרואידים במינון של 60 מג ולאחר מכן כול יומיים להוריד ב-5 מג עד שתסיים את הכול, הרופא הבטיח לה שיש לו הרבה מאד מטופלות שלאחר שסיימו את הסטרואידים, המצב חזר לנורמה ב-100%.
אשתי הסבירה לה שמניסיונה כמה שנתחיל יותר מהר את הטיפול כך ייטב ואז באמת הסיכוי שהמצב יחזור לנורמה לגמרי יהיה סיכוי גבוה יותר. כאשר הגיעה לטיפול הראשון, כבר היה שיפור קליל מבחינת סגירת העפעף, הצליחה לסגור רבע ממנו. אשתי אמרה לה שצריך בייחוד בתחילה לבוא פעמיים בשבוע לדיקור כולל התחלת מסאז קל בצד הפגוע, מ'ס תרגילי מסאז שאשתי הסבירה לה, שצריך לעשות שלוש פעמים ביום.

באותו שבוע בפעם השנייה כבר היה שיפור קל מבחינת הסגירה של העפעף ובחיוך, היא אמרה שלא כל כך יכלה הייתה לעשות את המסאז.

בפעם השלישית כבר היה שיפור דיי משמעותי בכל הפרמטרים: סגירת העפעף, הרמת גבה והחיוך וכבר היה גם התחלת הרגשה של טעם בלשון.
כאשר האם, שהיא מטופלת שלי אמרה שהן הלכו לייעוץ שני אצל רופאה מומחית בעפולה שאמרה להן שהיא הייתה מוסיפה עוד תרופה אנטי ויראלית. בנוסף האם אמרה לרופאה שהיא עושה דיקור, הרופאה למרבה הפלא של האם והבת אמרה להן כל הכבוד.

כיום כשלושה שבועות לאחר מכן היא ממשיכה להגיע פעם בשבוע לטיפול, כאשר המצב ממש טוב יחסית לתחילה.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *