החובל וכאב הראש

החובל וכאב הראש

החובל וכאב הראש

בתחילת השבוע הגיע אלינו בחור בשנות העשרים לחייו שרק סיים קורס חובלים כאשר הוא סובל מכאב ראש בעין ימין וגם מעט מעבר לכך אבל ממוקד מאחורי עין ימין, כאב חד כסכין שכול הזמן נמצא ברקע ופעם ביום או לפעמים או לפעמים יותר מגיע לשיא ויורד. הוא עשה כבר סיטי ואמאריי שיצאו תקינים והלך לנוירולוג שאיבחן כאב ראש מסוג קלאסר וכמובן קיבל סטרואידים לאחר שכול המשככי כאב שניסה והמשיך לקחת לא ממש עזרו

הבחור הגיע לאחר שקיבל שבוע חופש מהצבא לאחר שסיים קורס חובלים. הוא ניסה כבר מ'ס רב של משככי כאב. באבחנה של הנוירולוג היה כתוב שלפני כן היה בתאילנד ושם עבר מ'ס של עיסויים שלטענתו לא ממש הזיזו לו.
הסברנו לו שיכול להיות שהוא לא הרגיש משהו לא בסדר אבל יכול להיות שמשהו קרה ויחד עם החשיפה למזגן במטוס, כול אלו היוו מעין טריגר לכאב ראש הזה שפרץ כמו רעם ביום בהיר.
יתר הדברים מבחינת תשאול ראשוני שאנחנו עושים הכול היה תקין אבל כאשר , טרואה, בדקה את הדופק, הוא הריגש מאד מתוח שזה יכול להסתדר טוב עם עניין הכאב והלשון שלו הייתה יחסית אדומה ומעט שמנונית.

לאחר שטרואה הסבירה לו איך היא רואה את הדברים מבחינת רפואה סינית, הוחלט לעשות השבוע פעמיים דיקור שכן מחר הוא חוזר לצבא ולא ידוע מתי יחזור הבייתה, כלומר גם לא יהיה תהליך טיפולי סדיר.

יום לאחר הטיפול הראשון, כחלק מהשירות שאנחנו נותנים למטופלינו, יצרנו עם אביו קשר לשאול לשלומו. אביו אמר שהוא ישן יותר טוב ונראה שהכאב פחת במעט.
לאחר שני הטיפולים שעשה, הכאב ראש שנמצא לרוב ברקע ירד מרמה של 2-4 לרמה של 0-1 והוא חווה התקף אחד שאם לפני כן היה מגיע לרמה של 8-9, עכשיו הגיע במקסימום לרמה של 6.

טרואה גם הסבירה לאב שאמנם אנחנו לא רופאים מערביים אבל הסוג כאב שהוא מתאר לא כל כך קלאסי לכאב ראש מסוג קלאסטר ומבחינתנו עדיף שבגלל שעדיין לא החל עם הסטרואידים אז שיחכה איתם עוד קצת.
זה היה גם חלק מהתשובה של האב ששאל אם הוא עדיין לוקח את כול הדברים ויחל לקחת את הסטרואידים וגם יעשה דיקור אז איך נדע מה עוזר. טרואה אמרה לו שאם עדיין לא החל את הסטרואידים אז אולי עדיף לחכות איתם עוד מעט ולגבי היתר, אז אם הוא לוקח כל כך משככי כאב ועדיין יש את הכאב, אז במידה ויהיה שיפור לאחר הדיקור, משמע הדיקור עשה את ההבדל.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *