הברך והסטרואידים

הברך והסטרואידים

הברך והסטרואידים

סיפור על בחור בן 75 מאזור השרון שהגיע לפני כשנתיים וחצי ועד היום שמח לספר ולהזכיר לנו על מה שטרואה אמרה לו בתחילה ועל כך שעד היום, שנה וחצי מהתאריך המקורי שיש סיכוי שלא יצטרך יותר הזרקה של סטרואידים לברך עקב הטיפול

הבחור הגיע אלינו עם מ'ס בעיות כאשר המרכזית ו"הבוערת" מבחינתו הייתה כאבים בברך שבעטיים נזקק להזרקה של סטרואידים. הוא הגיע ואמר שיש לו כאבים ומגבלה בהליכה יחסית קשים ושכמה חודשים לפני כן הוא כבר עשה זריקה שנייה של סטרואידים, כאשר פעם הבאה להזרקה אמורה להיות בעוד כ-11 חודשים (באזור דצמבר 2010) במהלך התשאול הוא אפילו סיפר לנו כולל ציורים של הקרניים ש"צמחו" לו הברך ושבגללם יש לו כאבים.

לאחר התשאול, טרואה הסבירהלבחור הנחמד, שמבחינת הדיקור, מה שקורה זה כאשר יש תנועתיות לא טובה של מחזור הדם באזור, נוצר כאב ולכן נוצרת מעין דלקת (לא ממש עונה להגדרה של דלקת מבחינה מערבית), כלומר עקב הגירוי של האזור ע"י קרניים יש זרימה לא טובה של דם והתנפחות של האזור. מטרת הדיקור תהיה בתחילה להוריד את הנפיחות והדלקת שבאזור ולאחר מכן שיפור זרימת הדם, כדי שהאזור יתרפא וכך לא יהיה כאב.
אז יכולים לבוא אנשים או רופאים ולהגיד כן אבל יש קרניים, אז בסדר שיש קרניים אבל במידה והסירקולציית דם באזור טובה, והאדם שומר על הברך שלו, לא צריכה להיות בעיה כלשהיא.

ולראייה שהיום כשנה וחצי לאחר המועד המקורי שבו היה אמור להזריק שוב סטרואידים לברך,אין לו צורך בשום סטרואידים

הבחור אמנם ממשיך להגיע באדיקות כול שבוע לטיפולי תחזוקה אבל במשך שנתיים וחצי אין לו בעיות חריגות בשני הברכיים וכמובן שהוא הרבה מעט "עוקץ" את האורטופד שלו על כך שהוא כבר לא צריך את הזריקות סטרואידים, וכמובן, שהאורטופד לא מאמין לו

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *