האובייקטיבי והסובייקטיבי של חולת הסרטן

האובייקטיבי והסובייקטיבי של חולת הסרטן

האובייקטיבי והסובייקטיבי של חולת הסרטן

סיפור על הרגשה סובייקטיבית של מטופלת לעומת מה שנראה אובייקטיבית מבחינתי או מבחינת הסימנים ברפואה סינית

מטופלת שמתמודדת עם סרטן שד מקומי שנמצאת אצלנו כבר כשנה פלוס, באמצע נובמבר הגיעה לטיפול עם התחלת התקררות שכללה כאבי גרון וצרידות וסימפטומים של בעירה בעיניים, נזלת צהובה וכאבים בכל הגוף (בעברה יש היסטוריה של פיברומיאלגיה) ולאחר מכן התפתח שיעול יותר יבש, שבתחילה היה יותר ליחתי עם סתימות באף.

באותו זמן שהגיעה, גם היה צורך לשנות את המרשם הצמחי ולכן בעקבות ההתקררות החדשה החלטנו ללכת על שינוי גם בצורת הלקיחה, לצורה של מרתח, היא קיבלה את הצמחים והחלה לקחת אותם.
כחמישה ימים לאחר מכן קבענו להיפגש שוב (לרוב היינו נפגשים פעם בשבועיים לדיקור, אבל בעקבות ההתקררות תיגברנו את טיפולי הדיקור), כאשר הגיעה היה שיפור במצב הכללי אבל עדיין היו שאריות של שיעול מעט יובש שיותר מופיע בערב.

כשבוע לאחר מכן כאשר הייתה אמורה להגיע, הודיעה שמבטלת, על אף שיודעת שזה יכול לעזור לה, שכן הכאבי גוף שלה עדיין נוכחים ואין לה כוח ליסוע ולהגיע אליי. המלצתי לה ללכת לרופא המשפחה שכן לא הלכה אליו והעלתי האפשרות שאולי הפיברומיאלגיה הרימה את ראשה, מה שלא קרה כבר הרבה מאד זמן

בשבוע שלאחר מכן היא הגיעה ומה שהיה מאד דומיננטי עדיין, היו כאבי הגוף שתיארה ככבדות של כול הגוף עם עדיין מעט עיקצוצים בגרון ורתיעה מקור. לטענתה זה שוב קשור לטיפול המערבי שכן באותו שבוע היא קיבלה הרצפטין אבל לפי הסימפטומים שלה ביחד עם מקשרים את הדופק שאופייני למצב של התקררות, אני חשבתי שזה עדיין שאריות של ההתקררות ולכן היה צריך לשנות את הצמחים למרשם שיטפל בסיפור הזה, לצערי הרב לא הסכימה במרתח אז חזרנו לאבקה ושבוע לאחר מכן הודיעה לי שמרגישה מצויין ושהיא חזרה לעצמה.

מספר מסקנות מכול הסיפור, דבר ראשון המטופלת הנחמדה הזו קישרה את כול הסיפור הנל לכך שהייתה נוכחת בקופת חולים והיה שם בחור אחר נחמד שהשתעל בצורה מטורפת ולכן סיכוי סביר שממנו נדבקה.

דבר שני המשך הסיפור היא קישרה זאת להצטברות של החומרים מהטיפול המערבי שמקבלת, האספקט הסובייקטיבי בעניין, לעומת הסימנים והסימפטומים מבחינת רפואה סינית שבפועל הראו סוג של התקררות שמתאפיין בסימפטומים של רוח לחות ולכן המרשם הבסיסי שרשמתי לה היה מרשם שנקרא: המרתח של שלושת הזרעים שמגיע מתיאוריית מחלות החום הפברליות וגם המרשם שלפניו מגיע מאותה תיאורייה.

דבר שלישי שלצערי הרב הרבה מטופלים על אף שיודעים זאת חוטאים בכך וזה העניין שכאשר חולים, צריך לעשות את כול המאמצים על מנת להגיע לטיפול כדי לצאת מהמחלה כמה שיותר מהר, למרות שכאן שיחק העניין שלא היה מי שיביא אותה וגם המרחק שכן היא גרה באזור המרכז ולא בכפר סבא. אחרת המחלה יכולה להימשך הרבה מעבר ולהסתבך וכאשר חולים במחלה לא נחמדה ולפעמים אף מאד מסובכת כמו סרטן, זה הדבר האחרון שרוצים לעשות

לייעוץ או במידה ואובחנתם בסרטן ואתם מעוניינים להגיע לקבל טיפול תומך על מנת לעבור את הטיפול המערבי בצורה יותר חלקה, מוזמנים ליצור קשר

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *