!?דיקור גורם לגרורות בסרטן שד

!?דיקור גורם לגרורות בסרטן שד

דיקור גורם לגרורות בסרטן שד

 

לפני כ-5 חודשים הגיעה לקליניקה שלנו אשה יחסית צעירה, בתחילת שנות החמישים של חייה מאזור השרון כאשר היא "סוחבת" סרטן שד מאד ספציפי. כמובן שלאחר כול האבחנה והבדיקות, הוחלט ע"י האונקולוג שלה על התחלת פרוטוקול טיפולי סטנדרטי שכלל שני חומרים: איסי ולאחר מכן טקסול.

לאחר שעשינו את התשאול הראשוני, החלטנו על דיקור שבועי אלא אם כן יצוץ משהו שיצריך הוספת טיפול בדיקור ובנוסף צמחים ודיברנו מעט על שינוי תזונתי, מבחינת אורח חייה, לא הייתה בעיה מיוחדת כיוון שהיא הייתה מאד ספורטיבית. הגברת הנחמדה החלה את הטיפול הכימי, כאשר לאחר תקופה קצרה היא החלה לפתח אלרגיה כנראה לכימוטרפיה ולכן בין שאר הדברים הוחלט על הורדת מינון הכימוטרפיה. כמובן שכחלק מתופעות הלוואי מהן סבלה, ניתן לכלול נטייה לעצירות, גלי חום עם הזעות לילה ובהמשך סבלה פעם אחת מדלקת בדרכי השתן עליה התגברנו עם חמוציות ואנטיביוטיקה שקיבלה מהרופאת משפחה.

בהמשך לאחר התחלת הטקסול, המשיכה לסבול מתופעות אלרגיות של פריחה עורית ולכן הוחלט ע"י האונקולוג להחליף לתרופה שנקראת: טקסוטר שכביכול תגרום פחות תופעות אלרגיות וכך באמת היה.

במהלך אמצע הדרך של הטיפול בטקסוטר, החליטה על דעת עצמה לעשות אולטרא סאונד שהראה הקטנת הגידול בכמעט חצי ואז היא הלכה עם התוצאה לאונקולוג שלה שאמר שהוא לא ראה הרבה מטופלות עם סוג הסרטן כמו שלה שמגיב יחסית טוב לכימו. כאשר היא הגיעה אלינו לטיפול באותו שבוע, התחלנו בחצי צחוק וחצי רצינות לדבר על העניין של מה יקרה אם לפני הניתוח, שהיא צריכה לעשות אמאראי יתגלה שהגידול נעלם, כמובן שמבחינתה דבר ראשון לא משנה מה יהיה צריך לנתח כדי להוריד את האזור שבו יושב הגידול.

המשכנו בטיפולים שכללו דיקור וצמחים ובסוף חודש ינואר היא הלכה לעשות ממוגרפיה ואמאראיי ואז בתשובה של הממוגרפיה היה כתוב שלא נראה גידול בשד ובנוסף בתשובת האמאראי היה כתוב גם שהגידול נעלם. כמובן שהיא דיברה עם האונקולוג שלה ששוב אמר לה שלא יצא לו לראות הרבה מטופלות עם סרטן שד כמו שלה שמגיבות כל כך טוב לכימו (הוא ידע שהיא עושה רפואה סינית) אבל כמובן שלא ייחס לכך חשיבות ואז הוא אמר שהוא צריך לדון עליה בישיבת צוות שלהם כדי להחליט מה עושים איתה, כמובן שמבחינתה מהבחינה הרגשית היא עברה כעת מעין רכבת הרים, כי מצד אחד היא רוצה שינתחו ומצד שני הגידול נעלם והם צריכים להחליט מה עושים איתה.

לפני שבועיים היא, בן זוגה והילדים החליטו ליסוע למלון חדש שנפתח באזור המרכז שכולל בתוכו ספא, כדי לנקות קצת את הראש מכול הסיפור שעובר עליה בשנה האחרונה. מתברר שהזמינו שם רופא אחד מבית חולים גדול במרכז להרצות על איזה נושא ובהפסקה המטופלת שלנו ניגשה אליו וסיפרה לו מעט על הסיפור שלה. הדבר הראשון שהרופא הנחמד וכנראה גם הידען הגדול אמר לה היה:

את חייבת להפסיק עם הדיקור, שכן הדיקור משפעל ומשפיע על האנרגיות בגוף ועל ידי זה הוא יכול לגרום להתפשטות של גרורות

את צריכה להגיע למשרד שלי בבית חולים ביום שני (היום בו הוא מקבל) ואני אדע איך לעזור לך

לאחר מכן היא סיפרה לי שהיא הייתה מעט המומה וקבעו לה שם תור לרפלקסולוגיה, בזמן הטיפול היא אמרה לעצמה:

גברת נחמדה, מה שכרגע חווית היה אחד מאותם רעשי רקע שונים שיש ואת צריכה להמשיך בדרך שבה בחרת

נשארתי ללא מילים ולא היה טעם להגיד משהו, למעט הסבר קטן, שמה שהרופא אמר לה, היה עדיף לשתוק מאשר להגיד שטות בסגנון כזה

כול פעם אנחנו נדהמים מחדש, ממה שמטופלים שומעים או רואים

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *