דוגמא לאופי של אדם וסוג סרטן

דוגמא לאופי של אדם וסוג סרטן

דוגמא לאופי של אדם וסוג סרטן

ברפואה סינית בדרך כלל במפגש הראשון עושים תשאול מעמיק לצורך בדיקה של מה שמפריע כרגע, ברמה השנייה זה לבדוק אילו פתוגניים (חוסרים או עודפים) גורמים לאדם להרגיש כמו שהוא מרגיש וברמה היותר עמוקה זה הקונסטיטוציה של האדם, כלומר עם מה הוא הגיע לעולמנו שיכול לגרום לחוסרים או לעודפים הללו.

כאשר הייתי בסין ועבדתי עם המורים שלי (יותר ספציפי בתחום האונקולוגי) היינו רואים זאת אצל חולות סרטן שד, שלא ידעו איך פתאום נפלה עליהם המחלה הזו בשלב הזה של החיים ואז המורה שלי היה שואל אותם על המצב רוח או על האופי שלהם והיינו רואים שבעצם אותה גברת נחמדה הייתה שומרת את הדברים "בפנים" ולא מוציאה את הדברים שמפריעים לה החוצה ואז היה בעצם מתחיל התהליך שבסופו היה מגיע הסרטן (מבחינת רפואה סינית).
בנוסף אותו מורה היה גם בזמן תהליך האיבחון , מסתכל לאותה גברת בכף היד והיה אומר לה את זה מבלי לשאול אותה, כמובן שהרבה פעמים הוא גם היה צודק.

במקרה כזה נתקלתי השבוע, כאשר הגיעה גברת נחמדה בשנות החמישים לחייה, עובדת במשרה יחסית בכירה במשרד החינוך.
אותה גברת הגיעה עם סרטן מעי גס ללא גרורות, כמובן שהיא גם הזכירה את זה שהיא לא מבינה איך "השמיים נפלו עליה כך" כאשר היא אוכלת בצורה בריאה, עושה ספורט ובנוסף לדבריה אין במשפחתה שום חולי סרטן. היא כמובן הדגישה את הנושא שבבדיקות הנוספות גילו שהיא ללא גרורות לגמרי והייתה מאד שמחה על כך ושיש לה מזל.
היא גם סיפרה לי איך בעצם התחיל כול התהליך שבסופו התגלה לה שיש לה סרטן וכך היא סיפרה:
היה ערב אחד בו היא ובן זוגה נסעו להשתתף באיזה אירוע משפחתי ובו הם אכלו כול מיני דברים, לאחר זמן מסויים היא הרגישה שבטנה מעט מתהפכת ולכן הלכה לשירותים ואז היא שלשלה ובתוכן של השלשול היה דם.
מן הסתם, לאחר מכן היא הלכה לבדיקה שכן חשבה שאכלה משהו לא טוב ובין יתר הבדיקות שלחו אותה לעשות קולונוסקופיה.
בזמן הבדיקה עצמה הרופא כבר אמר לה שיש במעי הגס גידול ולכן תצטרך להמשיך את הבדיקות, מיותר לציין שהיא הייתה בשוק טוטאלי.
כאשר אמרו לה להתחיל לחפש כירורג טוב שיעשה לה את הניתוח, עקב מיקום הגידול, היא נפגשה עם כירורג מסויים שלטענתה זה היה כמו מפגש של רובוט וחירשת, שכן הוא נכנס לכל כך הרבה פרטים טכניים לגבי אופי הניתוח עצמו, כאשר היא בעצם לא שמעה ולא הבינה כלום מדבריו, שכן היא עדיין הייתה בשוק מכול הסיפור. בסוף המפגש היא אמרה לרופא שמה שמעניין אותה בסוף זה מה יהיה מבחינתה ולא הפרטים הטכניים של הניתוח עצמו.

לאחר שהתחלנו את התשאול וראיתי את הלשון שלה (כחלק מתהליך התשאול) כולל את הדופק של שתי ידיה, שאלתי על מצב רוחה ועל אופיה והתברר, שהיא מסוג האנשים ש"שומרים את הדברים בפנים" בנוסף ללחץ שיש בעבודתה, שכמובן היא לא כל כך מוציאה אותו החוצה .
לפני מ'ס חודשים באחת מישיבות הצוות שלקחתי בהן חלק, עקב עבודתי בבלינסון, יצא לנו להיתקל באיזשהוא מחקר נעשה ע"י פסיכולוגית שניסה להראות אילו אנשים מבחינת האופי שלהם, יכולים לחלות באיזה סוג של סרטן, זה מחקר שיש לו התאמה כלשהיא לרפואה סינית מבחינת ההסתכלות וההסבר לאיך מגיע סרטן לאיבר מסויים ולמה.

לאחר סיום התשאול הסברתי לה מעט לגבי איך רואים ברפואה סינית את הדברים שגרמו לכך בעצם להופעת הסרטן אצלה ספציפי במעי הגס, כאשר אצלה להופעת הסרטן יש חלק בקונסטיטוציה שלה שמערב את איבר הכבד והריאה, שכן ברפואה סינית לאיבר המעי יש תפקיד חשוב בלשחרר פסולת פיזית ורגשית החוצה מהגוף.

אז מבחינה מערבית נכון לכרגע, בקרוב היא תחל הקרנות כאשר היא כבר התחילה לקחת כימוטרפיה בצורה של כדורים, ולאחר מכן מצפה לה ניתוח

מיותר לציין שמבחינה סינית המטרה היא להכין אותה לתופעות לוואי של ההקרנות ובנוסף לעזור להקטין את הגידול לפני הניתוח בכמה שאפשר, לאחר הדיקור הראשון היא אמרה שהיא מרגישה כללית מעט יותר טוב ממה שהרגישה כאשר הגיעה אלינו

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *