אלופסיה ארטה

אלופסיה ארטה

אלופסיה ארטה

מחלה אוטואימונית- מערכת החיסון תוקפת חלק מסויים בגוף, עקב כך שמזהה אותו כגוף זר. במקרה של מחלה זו, מערכת החיסון תוקפת את שורשי השיער, דבר שגורם לאיבוד שיער. כמות איבוד השיער משתנה מאדם לאדם, מצבים מסויימים ניתן לאבד את כול שיער הראש ומצבים אחרים ניתן לאבד את שיער הגוף.

לרפואה מערבית יש פתרונות שחלקם סיסטמיים וחלקם טופיקליים על האיזורים הנגועים אבל כמו בכל דבר שקשור לטיפול תרופתי, הכול תלו בעלות מול תועלת- בצורה של תופעות לוואי קצרות טווח ותופעות לוואי ארוכות טווח.

ברפואה סינית יש 3 מערכות הקשורות לשיער:
1. אופן ישיר- כליות- האיכות והצבע של השיער מראים על המקור של השיער שאמור להזין וללחלח אותו וזה הדם. אבל הכליות מהוות את השורש של גדילת השיער. עקב כך שהכליות הן האיבר שמכיל את הג'ינג- האסנס של האדם, ג'ינג הופך לדם וביחד כאשר יש מספיק מהם, שיער יגדל ויראה חיוני ובעל צבע בוהק. לכן לדוגמא אצל אנשים צעירים (יותר בעבר מאשר היום) ניתן היה לראות שיער בוהק וחיוני ואצל יותר מבוגרים כאשר הדם והג'ינג נמצאים בחוסר, השיער מלבין וקל לאבדו.

2. אופן עקיף- מערכת העיכול- אחראית על ייצור של דם חדש בגוף, כאשר אוכלים גאנק או דברים לא בריאים או אין חוקיות מבחינת הארוחות, דם חדש לא ייוצר בצורה מספקת שיפגע בצורה עקיפה גם בשיער.

3. אופן עקיף- כבד- מצב רגשי שקשור לסטרס, הרבה פעמים יש מחלות ממחלות שונות שמצב של סטרס עודף ומתמשך גם עלול להשפיע על מצב השיער.

אראה דוגמא למטופל עם סיפור כזה. מחלות מהסוג הנל לוקחות הרבה זמן טיפול, שבמהלכו עלול לכלול ירידות ועליות שכן זה לא טיפול של זבאנג וגמרנו וצריך להבין זאת.

לפני כחצי שנה לערך הגיע אלינו בן של מטופלת של טרואה שבעבר טופל לבעיה זו. בתשאול הראשוני מתברר שהוא סובל מבעיה זו מגיל צעיר- לפני גיל 10. תוך 3-4 חודשים הוא איבד את רוב שיער ראשו. לאחר מכן עקב כך שהוריו מאמינים ברפואה משלימה הוא טופל תקופה ארוכה, כ-3 שנים, ברפואה סינית שעזרה לו. לאחר מכן מאיזו שהיא סיבה, תוך כחצי שנה איבד את כול שיער גופו ומאז נשאר כך.

לא עלו דברים יותר מידי מיוחדים בתשאול, מבחינת סימפטומים מקדימים כלשהם או דברים נוספים, הבחור הצעיר גם עושה עבודה רגשית מרובה עם עזרה, דבר שתורם רבות וחשוב מאד מצבים מעין אלו במיוחד בגילאים צעירים. דבר נוסף שעלה בבדיקות דם הוא שמדדי הדלקת היו גבוהים.

החלטנו שהקו טיפול בתחילה יהיה דיקור חד שבועי ובמקביל נתחיל עם צמחים בשני אופנים:
לקיחה פנימית של אבקה
טיפול חיצוני בעזרת שמן שעשוי מצמחים, ביקשתי ממנו שימרח את האזור שממנו התחיל כול הסיפור

טיפלנו בצורה זו במשך כחודש ימים ואז במנת צמחים הבאים הוספתי צמח שנקרא: אורטיקה דיויקה שהוא צמח שמצד אחד מזין ומלחלח בדם ויין את הכבד והכליות ומהצד השני הוא אנטי דלקתי ויש עליו מחקרים בהקשר לאלופסיה. המשכנו כך עוד כשבועים ולאחר מכן החלטנו עקב מ'ס דברים שנתחיל לרווח את טיפולי הדיקור ונתבסס בעיקר על הצמחים.
עקב כך שהוא גם אוהב את הדיקור, לטענתו לאחר הדיקור יש לו רגיעה בגוף, החלטנו לא להוריד את הדיקור לגמרי.

לאחר תקופה מסויימת החלטתי לעבור לצורת לקיחה אחרת שהיא יותר ידידותית למשתמש, מבחינתי יותר מרוכזת- סירופ.
ואז לסירופ הוספתי עוד צמח סיני שגם יש לו טינדיקציות הקשורות לשיער, צמח שנקרא: NV ZHEN ZI.

במהלך אותה תקופה הוא סיפר שלדעתו החלו לצוץ שערות בלונדיניות בידיים. לאחר שהסתדר עם הסרופ, הזמנתי לו סירופ עם כמות כפולה שיספיק ליותר זמן. לפני כשבוע קיבלתי מהאם סמס שמח ביותר שאמר שעכשיו ניתן להעיד ולראות בוודאות שיש גדילה של שיער במספר מקומות בגוף כולל במקומות שאף פעם לא גדל בהם שיער וגם ניתן לראות במספר מקומות בראש.

זה סמס משמח ביותר על אף שזהו מירוץ מרתון ולא טיפול של חודש חודשיים ויכולים ועלולים להיות עוד ירידות ועליות בדרך וצריך לקחת זאת בחשבון ולתאם ציפיות מול המטופל או מטופלת כדי שיבינו זאת ולא בירידה הראשונה יחטפו כפות רגליים קרות ויברחו.

ליצירת קשר והתייעצות, ניתן ללחוץ כאן