איי ייאי הלחות שבאויר

איי ייאי הלחות שבאויר

איי ייאי הלחות באויר

man sweats

man sweats

אז מה נגיד ומה נאמר על הלחות בקיץ שלנו…
הדבר היפה במקצוע שלנו הוא החיבור בין מזג האויר לבין הבעיות מהם אנשים סובלים, שזה בניגוד גמור לרפואה המערבית. ודרך החיבור הזה בעצם כיום אנחנו יכולים להבין את איך שהרפואה הסינית צמחה מההסתכלות של איך מזג האויר והאקלימים משפיעים על גוף האדם.
לאחרונה אנחנו רואים יותר ויותר מטופלים כרונים שלנו שהבעיות שלהן מתעוררות או צצות בעיות חדשות עם קשר למזג האויר כלומר ללחות שיש באויר. לרוב רואים זאת במטופלים שמלכתחילה המערכת עיכול שלהם חלשה (מבחינת הרפואה הסינית).

אסביר בתחילה מעט על מערכת העיכול מהבחינה הסינית ולאחר מכן יהיה ניתן יותר להבין את ההקשר הפתולוגי (היווצרות הבעיות).
המערכת עיכול היא בעצם מערכת שמתוארת כמעין סיר בישול שתלוי על מ'ס מקלות ומתחתיו יש אש, כמו שרואים בסרטים שהאינדיאנים מבעירים מדורה וכך מכינים אוכל. יש בעצם בגדול 2 סיבות להיווצרות מחלה שקשורה למערכת העיכול:
1. מעט מידי אש
2. יותר מידי אש.
לכול אחד מסעיפים אלו לאחר מכן ניתן לראות סימפטומים שנוצרים אם לאחר זמן קצר ואם לאחר זמן ארוך.
חלק מהתפקידים של מערכת העיכול מבחינה סינית זה בעצם מצד אחד לקבל את האוכל ולפרק אותו לכול מיני סוגים שונים של צ'י על מנת שמערכות אחרות בגוף יקבלו הזנה והמשך תהליכים אבל אחד התפקידים היותר מרכזיים נקרא טרנספורמציה וטרנספורטציה, כלומר המערכת צריכה לדעת להתמיר חומרים ואנרגיות ולאחר מכן לשנע אותם למקומות אחרים ולמערכות אחרות. אחד מאותם חומרים או גורמים היא הלחות שבצד הפיזיולוגי היא דבר טוב שהמערכת עיכול חייבת אבל מצד שני כמו כול דבר בחיים ברגע שהוא הופך לעודף או ליותר מידי, אזי הוא הופך לפתולוגי וגם כאן המערכת ברגע שיש לה יותר מידי לחות, שפוגשת במערכת חלשה מבחינת התיפקוד הזה. אותה לחות הופכת לגורם שמחליש עוד יותר את המערכת ומכאן הדרך קצרה להיווצרות של בעיה.

אתן עכשיו מ'ס דוגמאות מהקליניקה שלנו:
1. מטופלת של אשתי עם בעיות אורטופדיות- בברכיים. כבר כחצי שנה ללא כאבי ברכיים תודות לדיקור, בחודש האחרון החלה לסבול שוב מכאבים, אמנם לא באותה עוצמה אבל עדיין.

2. מטופלת יחסית חדשה אצלנו עם רקע של פרקינסון שסובלת מכאבים ברגליים. ניסתה במשך שנה ומשהו כול מיני משככי כאב, שלא עזרו ואז הופנתה ע"י מכר שלנו לטיפול. היה קשה בתחילה לאבחן במדויק את הבעיה שכן גם היא לא ידעה לתת תשובות מדוייקות עד שבאחד מהפעמים שהגעתי אליה, שאלתי אותה האם יש הבדל בין שהיא עושה הליכה בבית במזגן לבין הליכה בחוץ. התשובה הייתה שבבית יותר קל. מההסתכלות שלי זה בגלל שהמזגן מייבש הלחות באויר ולכן יותר קל לה.

3. מטופלת אונקולוגית שלנו שסובלת מגלי חום והזעות בעקבות טיפול הורמונלי. כחודש ימים שיש שיפור ניכר במצבה ועכשיו בשבוע האחרון הייתה החמרה מסויימת בסימפטומים

ויש עוד מ'ס דוגמאות למצב הנל כאשר שוב המכנה המשותף של כולם הוא חולשת מערכת העיכול שגורמת לכך.

                                                אז מה הפיתרון??????

הפיתרון בעצם דיי תלוי באבחנה מדוייקת של מה בדיוק מפריע למערכת העיכול לעשות את העבודה שלו בצורה יותר טובה, כדי שהאדם לא יסבול או יסבול בצורה פחותה ואז לאחר מכן לעזור דרך הדיקור, דרך הצמחיםכמובן דרך הדבר הכי בסיסי שאנחנו עושים מידי יום ביומו והוא התזונה.

לא בכדי בעבר, היו אומרים שנביאי הלחות והגשם הכי טובים היו אלו שסבלו מבעיות אורטופדיות, בעיות ראומטיות וכ'ו

לייעוץ או קביעת טיפול אצלנו, ללחוץ כאן