איבחון סיני וחוסר התאמה תזונתית

איבחון סיני וחוסר התאמה תזונתית

איבחון סיני וחוסר התאמה תזונתית

brain

בימינו אנו אנשים מקוטלגים עם בעיה רפואית או מחלה, לא משנה איזו ובמיוחד שקור לבעיה כרונית ילכו ועשו הרבה דברים אם כדי לשפר איכות חייהם, אם כדי לנסות להיעזר ולהתרפא בעזרת טיפולים הקשורים לרפואה משלימה.
לרוב גם ילכו להיעזר ביועצי תזונה על מנת לשפר את התזונה שלהם, לא משנה כרגע איזה סוג תזונה.
במאמר הנל אספר על מקרה שבו חלק מהתזונה שהמטופל קיבל, לא תאמה את האבחנה הסינית ולכן הייתה החמרה בפרמטר מסויים ממנו המטופל סבל

בשנה האחרונה אני מטפל בבחור בשנות הארבעים לחייו הסובל ממחלת ה-M.S, לאורך הזמן שיפרנו את רוב הפרמטרים הקשורים לאיכות חייו ובמהלך התקופה הזו חווה פעם אחת התקף של המחלה אבל לא היה זקוק לטיפול מיוחד מהצד של הרופאה, כלומר הצליח להתגבר על כך.
הטיפול כלל דיקור, שימוש בצמחי מרפא ובתקופה האחרונה הוספנו נדבך של תזונה.

אחד הפרמטרים שהשתנו לטובה באופן יחסית מהיר היה נושא של השתנה מרובה, לא רק מבחינת הכמות אלא גם מבחינת התכיפות. זהו פרמטר שגם קורה מבחינה סינית במחלה. מחלה זו מבחינת רפואה סינית נקראת סינדרום כילוי, משמע לאורך זמן יש התכלות וניוון של השרירים בעקבות הבעיה האוטואימונית של העצבים וכלי הדם, מקור הבעיה מבחינה סינית הוא חום שחודר לריאה ובאמת אצל אותו בחור ניתן לראות זאת גם בלשון וגם בדופק שלו.

לאחרונה היות והייתה לו חוויה לא מי יודע מה מול דיאטנית של הקופה, בהמלצתי הלך לנטורופת עימו אני עובד בשיתוף כאשר המטופל רוצה תפריט יותר מדוקדק ומפורט או כאשר אני מוצא לנכון שהמטופל חייב לשפר את הנושא התזונתי.
בעקבות גם חיפושים של המטופל ובעצה אחת עם הנטורופת, התזונה שלו הלכה לכיוון של תזונה קטוגנית שידוע שיש לה השפעה טובה על המוח.

רק שלאחרונה לאחר תחילת השינוי התזונתי חלה הרעה מסויימת בנושא השתן, הרעה שהתבטאה בהשתנה מרובה ותכיפות מרובה, כמעט כמו בהתחלה.
דבר זה שלעצמו היה נראה לי מוזר שכן כבר הנושא השתפר ברמה שלא הפריעה כולל הרדת תרופה לטיפול בבעיה, כמובן שבתיאום אל מול הרופאה המטפלת.
אחד הדברים שאמר זה שהוא יודע לטפל בנושא ההשתנה בעזרת אכילה של בשר, שזה לעצמו בתחילה נשמע לי מעט מוזר, ולא כל כך הצלחתי להבין ולפרשן זאת מבחינה סינית.

לפני כשבועיים כאשר הגיע אליי, המשכתי לחפור בנושא הנל ואז סיפר שההשתנה החלה להתמקד יותר בשעות הבוקר לאחר שמתעורר. בהמשך החפירה שלי גיליתי שלאחר שהוא קם הוא שותה שייק של ירקות ופירות ואז בערך בשעתיים שלאחר מכן יש לו ריצות לשירותים ברמה שממש בזמן הזה לא יכול לצאת מהבית. לאחר חפרנו בעניין הנל, נפל לי האסימון והסברתי לו על כך.

בעצם מה שקורה זה כאשר אנחנו מתעוררים האש או התנועתיות בגוף עדיין לא מספיק טובה וכאשר אדם קם ואוכל ארוחת בוקר מזינה, מחממת וטובה, עוזר ליאנג או לאש לנוע בצורה יותר טובה, כלומר עוזר להניע "הסטרטר של הגוף" אבל מה שאצל הבחור קורה זה שעצם שתיית השייק מקררת עוד יותר את המערכת ולכן הכליות לא יכולות לשלוט בסוגרים ובשעתיים שלאחר מכן הוא רץ הרבה מאד לשירותים.

אמרתי לו שני דברים שאני טוען שצריך לעשות על מנת לשפר המצב שכן אפילו חזרתו לתרופה לא שיפרה מצב השתן:
1. חייב להפסיק עם שתיית השייק או להוסיף דברים מחממים כמו גינגר ואו קינמון
2. להעביר את השייק לאיזור ארוחת הצהריים בה אוכל דברים אחרים כמו בשר שיכול לנגוד את הקרירות של השייק
כמובן גם לעדכן בנושא את הנטורופת ואם צריך שידבר עימי

בעוד כשבוע יהיה עידכון בנושא ואז אוכל לדעת אם צדקתי

להתייעצות או קביעת תור לטיפול, ללחוץ כאן